Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eestist Tapa sõjaväebaasist lahkuvate Prantsuse sõjaväelaste arvates on kauneim piirkond Eestis Võrumaa.

Sõjaväelastel oli mahti Eestis ringi rännata ja erinevaid kohti omavahel võrrelda.

„Mulle meeldis väga Võru – kuppelmaastik ja majad olid väga ilusad,” kiitis Postimehe ajakirjanikule Võrumaad Prantsuse armee leitnant Etienne.

Võrumaast jäid kõige soojemad tunded ka kapral Jean-Baptiste’ile: „Mulle meeldisid Lõuna-Eesti järved, seal oli ilus loodus.”

Prantslased kiitsid Eesti head internetiühendust, kus 4G-võrk ja internet on igal pool.

Pärast täna peetud ametlikku lõputseremooniat on Prantsuse kontingent Eestis veel paar nädalat ja läheb siis jõuluks koju. Nende asemele tuleb jaanuarist Eestisse Tapale paigutatud NATO pataljoni juhtmaa Ühendkuningriigi kõrvale Taani kontingent.

Prantsusmaa panustas Tapal teenivasse NATO lahingugruppi 300 kaitseväelasest koosneva allüksusega, mille relvastusse kuulusid tankid Leclerc, jalaväe lahingumasinad VBCI ja soomukid VAB.

Briti, Prantsuse ja Taani sõduritest koosnev 1200-liikmeline NATO lahingugrupp alustas Tapal teenistust aprilli alguses ning kuulub 1. jalaväebrigaadi koosseisu. Lisaks brittidele ja prantslastele panustab ühe teenistujaga Island.

Prantslaste naasmist Eestisse järgmistel aastatel pole veel arutatud. Praegu jäi nii, et suurem osa nende siin kasutatud masinatest – eesotsas nelja Lecrerci tankiga – pannakse Tapal rongile ja saadetakse Leetu. Leedus alustab uus Prantsuse kontingent teenistust Saksamaa juhitavas NATO pataljonis.

Viimased uudised