Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: n-ltn Aleksander Espenberg

Tänase esmaspäeva, 20. märtsi hommikul saabus Tallinna Vanasadamasse planeeritud visiidile Ameerika Ühendriikide Arleigh Burke’i klassi hävitaja USS Porter (DDG-78).

„Tervitan meie häid liitlasi Ameerika Ühendriikidest! Alanud aastal teeme nendega aina enam koostööd ning sellised sadamakülastused nagu täna on asendamatu osa sellest,” ütles Eesti mereväe ülem kommodoor Jüri Saska.

Sadama visiidi ajal täiendatakse laeva varusid ning valmistutakse järgnevateks ülesanneteks. Samuti on laevameeskonnal plaanis osa võtta heaolu ja vabatahtliku töö projektidest koostöös Ameerika Ühendriikide Suursaatkonnaga.

„Oleme tänulikud võimaluse eest näha Eestit ja tugevdada suhteid NATO võtmeliitlasega,” ütles USS Porteri komandör kaptenleitnant Joe Hamilton. „See on meie meeskonnale suurepärane võimalus kogeda Eesti kultuuri ja kohtuda Tallinna inimestega.”

Sadamas olles turvavad laeva merelt Eesti mereväelased ning väekaitsekaatrid EML Risto ja EML Roland. Läviohvitseridena toetavad kogu visiidi vältel Kaitseliidu Tallinna maleva Meredivisjoni liikmed ja reservväelased.

USS Porteri visiit on tänavu Eestis teine Ameerika Ühendriikide laeva sadamakülastus. Viimane Ameerika Ühendriikide laev, mis Eestit külastas oli samuti Arleigh Burke’i klassi hävitaja USS Roosevelt tänavu jaanuaris.

Viimased uudised