Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: kpr Maria Grünberg

Õppuse Swift Response raames saabus eile laevaga Paldiski sadamasse Poola rannikukaitse üksus, mis osaleb ka tänavusel Kevadtormil.

„Esmalt harjutavad nad läbi oma üksuse siseseid protseduure. Kuid Kevadtormi alguses allutatakse nad Eesti mereväe juhtimispunkti koosseisu, kus neile hakatakse simuleeritud sihtmärke andma,” ütles Eesti mereväe lahinguteeninduse divisjoni ülema ülesandeid täitev vanemleitnant Martin Toom.

Kevadtormi raames harjutab Poola rannikukaitse üksus mereväe side- ja juhtimissüsteemi ühildamist, sealhulgas sihitamise info jagamist, et luua parem olukorrateadlikkus merel.

Kokku saabus eile öösel Lublin klassi maabumisalusega Paldiski sadamasse üheksa NSM tüüpi raketisüsteemi, juhtimis- ja transpordimasinat ning üle 30 Poola mereväe ohvitseri ja sõduri.

„Meil on eestlastega olnud siiani hea suhtlus ja suurepärane koostöö. Suur osa meie üksuse meeskonnaliikmetest on Eestis õppustel käinud ka varasematel aastatel – seega on Eesti maastik meile juba tuttav,” ütles Poola rannikukaitse divisjoni ülema asetäitja kaptenmajor Wiktor Szczerbiński

Poola rannikukaitse üksus osales eelmisel aastal ka õppusel Siil, kus harjutasid samu protseduure eri piirkondades Lääne- ja Põhja-Eestis.

Poola rannikukaitse üksuse osalemine iga-aastastel Eesti kaitseväe õppustel on oluline osa laiemast koostööst Eesti ja Poola mereväe vahel. Poola üksus jagab teadmisi ja oskusi enda laevatõrjeraketisüsteemidest, mis sarnanevad sel aastal Eesti kaitseväe relvastusse saabuvate süsteemidega.

Swift Response 23 on 7.-20. maini toimuv USA Euroopa ja Aafrika maavägede rahvusvaheline õppus, mille tegevused toimuvad samaaegselt Eestis, Hispaanias ja Kreekas. Õppus on osa USA suurõppuse Defender 23 raamistikust ning see on seotud ka Poola õppusega Anakonda 23.

Viimased uudised