Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eelmise aasta lõpus nõustus Soome vastu võtma kuni 100 Eestisse jõudnud Ukraina sõjapõgenikku nädalas. Seda võimalust pole praktiliselt kasutatud, küll aga on Eestisse tulnud põgenikud, kes on pikemalt Euroopa teistes riikides peatunud.

Soome oli Eestist valmis vastu võtma 100 põgenikku nädalas, aga kahe kuuga on sinna läinud kolm peret ja kass ehk kolm täiskasvanut ja kuus last, kel vanust rohkem kui kümme aastat, vahendab ERR.

Sotsiaalkindlustusameti hinnangul võib üheks vähese huvi põhjuseks olla tõik, et Soome paigutab inimesed spetsiaalsetesse majutuskeskustesse.

„Inimene jääb majutuskeskusega seotuks 12 kuuks. Kui võrrelda Eestiga, siis Eestis me oleme võtnud riigina lähenemise, et inimene saaks võimalikult kiiresti iseseisvale elule. Sealhulgas laienevad talle erinevad hüvitised, toetused, kui ta on elamisloa saanud, et võimalikult kiiresti inimene leiaks endale isesesiva püsiva elukoha selle asemel, et viibiks riiklikus majutuskeskuses või -kohas,” selgitas sotsiaalkindlustusameti rändeteenuse juht Liis Paloots.

Vastavalt riikidevahelisele kokkuleppele pakutakse Soome mineku võimalust neile, kes on äsja Eestisse tulnud ja pole veel rahvusvahelist kaitset taotlenud. Kuid põgenike huvi on pea olematu.

„Pigem öeldaksegi, et ma olen Eestisse tulnud sellepärast, et mul on siin ees lähedane, sõber, tuttav või viimasel ajal oleme näinud, et töökoht on ees ootamas,” rääkis Paloots.

Kokkulepe Soomega tehti teise põgenikelaine ootuses, kuid seda ei tulnud. Lepe on tähtajatu.

Viimased uudised