Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riik võtab tänasest kasutusele The Global Hack häkatoni käigus loodud isikukaitsevahendite varude ja prognooside seire digilahenduse, mis teeb info kogumise lihtsamaks ja ülevaatlikumaks.

Riigihalduse minister Jaak Aabi sõnul tekitas koroonakriis vajaduse koguda kiiresti infot erinevatest asutustest kogu riigi varude kohta, kuid see oli ajamahukas ja  asutajale keeruline.

„Häkatoni tulemusena valmis rakendus, mis koondab isikukaitsevahendite seisu, on haiglatele ja teistele asutustele lihtne sisestada ning pakub riigile hea ülevaate,“ ütles Aab. „Riik saab uue töövahendiga teha otsuseid täpsematele andmetele tuginedes ja kiiremini reageerida.“

Uus platvorm lihtsustab andmete kogumist isikukaitsevahendite varude, vajaduste ja prognooside kohta. Süsteem võimaldab kasutajasõbralikku andmete kogumist üle Eesti ning annab kompaktsed ja selged visualiseeritud tulemused. Need aitavad teha kiireid otsuseid nii jaotuskavade kui ka uute hangete osas.

„Nähes Eesti inimesi eesliinil võitlemas COVID-19 viirusega, tekkis meil soov ja kohusetunne kaasa aidata,“ ütles tiimi MASC esindaja Kristian Sutt. „Eestlaste algatatud kriisi ideekorje konkursi, The Global Hack raames panime sõpradest meeskonna kokku. Koostöös meditsiinitöötajate, omavalitsusjuhtide ja erinevate ministeeriumidega töötasime välja platvormi, mis võiks olla abiks kaitsevahendite varude planeerimisel. Loodame, et meie loodud lahendus on riigile toeks ja oleme saanud anda oma panuse kriisi leevendamisse.”

MASC tiim toetab platvormi haldamist esimese nädala jooksul ning asutustele mõeldud kasutajatugi jääb riigi kanda.

Platvorm võetakse kasutusele 21. aprillil ning seda suunatakse kasutama kõik avaliku sektori asutused. Aabi sõnul võib uue andmekogumise viisiga harjumine võtta kuni paar nädalat, kuid kokkuvõttes saab nii suunata abi just sinna, kus seda on kõige rohkem vaja.

„Kristian Sutt ja tema meeskond on teinud tänuväärt tööd ja toetan ka nende ideed pakkuda platvormi teistele riikidele,” lisas Aab. „Oleme arendajatega kokku leppinud, et andmebaasi saab täiendada varude vajaduse prognoosiga vastavalt olukorrale. Näiteks plaanilise ravi avamisel kulub rohkem vahendeid ja see kajastub kohe ka raviasutuste vajaduste numbrites.“

Uue platvormi loomiseks kulus ligi nädal ning selle aja jooksul tehti tihedalt koostööd haiglatega, omavalitsustega ja hooldekandeasutustega. MASC meeskonda kuuluvad Kristian Sutt, Sten-Erik Mägus, Oliver Viljamaa, Kert Pütsepp, Otto Jaansoo, Kristina Kõrge, Andres Tuul, Tõnis Palts, Karl Erik Esko, Georg Vooglaid ja Johannes Kunts.

The Global Hack taustinfo: 

Märtsi keskpaigas, vahetult pärast Eesti riigis eriolukorra kehtestamist, korraldasid avalik ja erasektor kriisiga toimetulekuks ühise veebis toimunud kahepäevase digihäkatoni. Häkatoni tulemusel valmisid mitmed tehnoloogilised lahendused. 

Eestist alguse saanud Hack the Crisis liikumine on jõudnud enam kui 40 riiki ja osalenud on üle 100 000 inimese. Häkatoniga on tihedalt seotud Eesti esindused ja aukonsulid, kes oma võrgustikes kutsuvad riike ja arendajaid sellega ühinema. Eestlaste algatusel korraldas rahvusvaheline tehnoloogia kogukond 9.–12. aprillil järgmise häkatoni „The Global Hack”, kust võttis osa üle 15 000 inimese enam kui 40 riigist.

Eestlaste loodud algatusega on ühinenud Itaalia, Läti, Poola, Ukraina, Leedu, Soome, Moldova, Saksamaa, Valgevene, India, Ühendkuningriik, Austria, Belgia, Brasiilia, Ungari, Kanada, Prantsusmaa, Bulgaaria, Šveits, Rootsi, Portugal, Türgi, Norra, Holland, Afganistan, Kosovo, Taani, Austraalia, Küpros, Albaania, Madagaskar, Benin, Gruusia. Lisainformatsioon: https://theglobalhack.com/  ja https://www.facebook.com/events/164922557944001.

Viimased uudised