Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tänahommikuse seisuga on Eestis vähemalt ühe doosiga COVID-19 vastu vaktsineeritud 362 866 inimest. Kokku on tehtud 510 126 COVID-19 vastast kaitsesüsti, sh eilse päeva jooksul 17 619 kaitsesüsti, mis on seni suurim ühes päevas tehtud vaktsineerimiste arv. Juba üheteistkümnes maakonnas on üle 70-aastaste hõlmatus vaktsineerimisega ületanud 70 protsenti.

„Tänaseks on saanud vähemalt ühe kaitsesüsti iga kolmas täiskasvanu. Tänan kõiki tervishoiutöötajaid, tervisevaldkonna asutusi ja kohalikke omavalitsusi, kes on panustanud, et inimestele vaktsineerimisega haiguse eest kaitset pakkuda. Meie oma Eesti kogemus näitab, kui tõhus on vaktsineerimine raske COVID-19 haigestumise vältimiseks,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Sel nädalal avati vaktsineerimine kõigile üle 50-aastastele, samuti on endiselt oodatud vaktsineerima COVID-19 riskirühma kuuluvad inimesed ja vanemaealised, kes on haigusest enim ohustatud.“

Täiskasvanud elanikkonnast on vähemalt ühe vaktsiinidoosiga COVID-19 vastu vaktsineeritud 33,8 protsenti ehk kolmandik. Kõigist üle 70-aastastest on vähemalt ühe doosiga kaitstud 63,3 protsenti. Vaktsineerimiskuur on lõpetatud 147 501 inimesel.

Üheteistkümnes maakonnas – Hiiumaal, Saaremaal, Läänemaal, Järvamaal, Raplamaal, Tartumaal, Viljandimaal, Jõgevamaal, Põlvamaal, Lääne-Virumaal ja Pärnumaal on üle 70-aastastest vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud enam kui 70 protsenti. Vanemaealiste hõlmatus on COVID-19 vaktsineerimise plaanis seatud eesmärgist madalam veel Võrumaal (67 protsenti), Valgamaal (62 protsenti), Harjumaal (60 protsenti) ja Ida-Virumaal (36 protsenti). Kõige kõrgem on üle 70-aastaste hõlmatus Hiiumaal ja Kihnus 86 protsenti, Kuusalu, Saku ja Rakvere vallas 82 protsenti, Muhus, Rapla ja Türi vallas 81 protsenti, Lääne-Nigula ja Viimsi vallas 80 protsenti. Maakondade ja valdade lõikes on võimalik vaktsineerimisega hõlmatuse kasvu jälgida terviseameti koroonaviiruse andmestikus.

Selle nädala jooksul on praeguseks tehtud 45 237 kaitsesüsti, kokku on Eestis praeguseks tehtud enam kui 510 126 kaitsesüsti. Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse andmetel on Euroopa Liidus keskmiselt praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 31,3 protsenti täiskasvanud elanikkonnast. Eestis on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 33,8 protsenti täisealistest.

Vaktsineerimisi on teinud 516 tervishoiuteenuse osutajat, sh 417 perearstikeskuse poolt. 63 protsenti kõigist vaktsineerimistest on teinud perearstikeskused, 24 protsenti on tehtud haiglate, 8 protsenti eriarstiabi osutajate ning 3 protsenti õendusabi osutajate poolt.

Tuleval nädalal on esialgsetel andmetel Eestisse oodata 40 950 doosi Pfizer/BioNTech, 8400 doosi Moderna vaktsiini ning 6400 doosi Jansseni COVID-19 vaktsiini.

Vaktsineerimise aja saab broneerida digiregistratuuri kaudu www.digiregistratuur.ee või helistades raviasutuse registratuuri. Uusi aegasid üle 50-aastaste inimeste COVID-19 vaktsineerimiseks lisandub digiregistratuuri iga päev. Lähima vaktsineerimiskoha leiab kaardirakenduselvaktsineeri.ee à Lähen vaktsineerima.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on kaitsta riskirühmi, kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist. Ametlik info COVID-19 vaktsineerimise kohta: www.vaktsineeri.ee.

Viimased uudised