Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitsus otsustas koroonatõendi 21. veebruarist kaotada, kui 17. veebruari seisuga jõuab haiglasse alla 25 sümptomaatilise koroonapatsiendi päevas.

See otsus lõpetas koalitsioonipartnerite vaidluse selle üle, kuidas peaks piirangutest väljuma. Tõenäoliselt kaob varsti ka kellaajapiirang söögikohtadele, kuid täpsed tingimused ja aeg pole veel teada.

Kui jaanuaris on haiglasse jõudnud sümptomaatiliste koroonapatsientide arv nädalate lõikes olnud 21 kuni 25 patsienti, siis keegi ei oska praegu arvata, milliseks see kujuneb 17. veebruariks. Algselt soovis Keskerakond tõendi kaotamist juba alates 7. veebruarist.

Alates esmaspäevast võivad lähikontaksed õpilased minna kooli. Koju jäävad vaid positiivse testi andnud ja haiged lapsed. 14. veebruarist kaob alaealistele Covid-tõendi nõue. Nendele, teisipäeval valitsuskabinetis otsustatud leevendustele lisandub nüüd koalitsiooni kompromisslahendus Covid-tõendi kaotamisest, vahendas „Aktuaalne kaamera”.

Terviseminister Tanel Kiik ütles, et PCR testimist on juba vähendatud. Enam ei testita lähikontaktseid ning õpilasi, kelle koolis tehtus kiirtest on positiivne.

Kiik ütles, et peab praegu veel vajalikuks maskikandmise kohustusega jätkata.

Viimased uudised