Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eestis räägitakse küll jaekaubanduse kasvust, aga see tuleb ainult hinnatõusu arvelt. Tegelikud müügimahud hoopis vähenevad, ütles Maxima Eesti peadirektor Vygitase Šapokas.

Maxima teatas, et on otsustanud hakata ise hinnatõusule vastu võitlema. Sarnaselt Soome jaekettidega, mis on viimasel ajal alustanud hinnasõja kampaaniaid lõi Maxima 1000 toidu- ja esmatarbetoote püsihinnad tähtajatult alla.

Vygitase Šapokas ütles, et vastasel korral pole Eestis palgatõusust midagi kasu, sest selle sööb ära kiire hinnatõus. Hinnad on kasvanud samapalju kui palgad ja kui see nii jätkub, siis pole palgatõusust midagi kasu. Maxima juht tunneb eriti muret tarbimise vähenemise pärast.

„Kui uudistest kostub, et jaeturg kasvab, siis tuleb silmas pidada, et see kasv on hinnatõusu tulem. Sest tarbimise maht on vähenenud ja jätkab vähenemist,” rõhutas Maxima peadirektor.

Lahenduseks tuleks otsida võimalusi hinnatõusu peatamiseks ja veelgi enam, hindade alandamiseks.

„Meie jaekett vaatas sisemised ressursid üle ning jätkab investeerimist nii oma töötajatesse kui ka klientidesse. Nimelt, alates sellest teisipäevast lõime 1000 toote püsihinnad tähtajatult alla,” teatas Vygintas Šapokas. Maxima jaoks on see 4 miljonit eurot saamata jäänud tulu aastas, tarbijate jaoks – püsiv hinnavõit.

Nimetatud 1000 toote hulka kuuluvad toidu- ja esmatarbetooted. Selleks, et programm tagaks Eesti tarbijatele maksimaalset heaolu, pöördus Maxima ettepanekuga otsida võimalusi hinnatõusu peatamiseks ja hindade alandamiseks oma Eesti ning välismaa partnerite poole.

Lisatud on video, kus Maxima Eesti juht Vygintas Šapokas räägib vajadusest hakata hindu langetama.

Viimased uudised