Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Liiklusõnnetus Saksamaal. Pilt: PZU

Detsembri alguses põhjustas Eestist pärit raskeveok Saksamaal nelja sõiduki ahelkokkupõrke, millega kaasnev kahju võib ulatuda üle poole miljoni euro, mis on PZU Kindlustuse läinud aasta suurim ärikliendi kahjujuhtum.

Raske liiklusõnnetus juhtus esmaspäeva, 5. detsembri hommikul veidi enne kella 8.15 Niedersachseni liidumaa kiirteel A1 Lohne linna lähedal. Osnabrücki suunas liikunud poolhaagisega Eestist pärit veoauto sõitis tagant otsa ummiku tõttu kiirust vähendanud poolhaagisega veokile. Saadud löögist paiskus veok omakorda otsa tema ees liikunud kolmandale poolhaagisega veokile. Kokkupõrke tagajärjel paiskus keskmise veoki poolhaagis otsa kõrval olevale sõiduautole.

Õnnetusse sattunud kolm veokit ja sõiduauto ei olnud pärast avariid enam sõidukõlblikud.

Avarii rahaline kahju on seni hindamisel ja võib ulatuda üle poole miljoni euro, mis on ühtlasi PZU Kindlustuse mullu suurim kahjujuhtum.

„Saksamaa kiirteed on tuntud oma suurte ummikute poolest, mistõttu tuleb kiirteel sõites roolis olla alati tähelepanelik, suunata pilk kaugele ette ja aegsasti kiirust vähendada,“ ütles PZU Kindlustuse sõidukikahjude kahjukäsitluse grupi juht Teet Järv. „Tagantpoolt lähenevate liiklejate hoiatamiseks tasub liiklustakistusele lähenedes alati sisse lülitada ohutuled ja seda mitte ainult kiirteel,“ lisas ta.

Väga suur, enam kui 100 000-eurone kahju tekkis ka kauba mahalaadimisel juhtunud õnnetuse tagajärjel, kui üks kaubakast kukkus maha ja selle sees olnud seadmed said kahjustada. Defekteerimise läbi viinud ettevõte tuvastas, et seadmed on hävinud ja nende asendamise kulu koos transpordiga on ligi 110 000 eurot.

Ligi 90 000 euroni ulatus möödunud aastal kolm kahjujuhtumit. Nii näiteks süttis metsatöödel kasutatav roomikekskavaator ja hävis. Hüvitati masina väärtus ja süttimise võimalik põhjus oli tehniline rike. Väga kulukaks osutus ka liiklusõnnetus, kus traktori haakes olnud taimekaitseprits paiskus ebatasasel teel sõites ootamatult kraavi kummuli.

Ligi 80 000-eurose kahju põhjustasid kaks tulekahju. Ühel juhul oli tegemist põlenguga tootmishoone ventilatsiooniseadmes. Teisel juhul süttis põlema harvester, mis oli sõitmas langilt laoplatsile. Operaator märkas mootoriruumist suitsu, võttis tulekustuti, väljus kabiinist ja asus kustutama. Operaator lasi tulekustuti tühjaks, kuid tuld ei õnnestunud kustutada, misjärel ta kutsus koheselt kohale päästjad, kes kustutasid põlengu.

Kokku teatati PZU Kindlustusele mullu 17 300 ärikliendi kahjujuhtumist ja välja makstud kindlustushüvitiste summa on üle 13 miljoni euro.

PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on Baltimaade üks juhtivaid kindlustusseltse. Iga seitsmenda Eesti elaniku vara on kindlustatud PZU-s ning ettevõte on alates aastast 2020 olnud Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) tunnustatud kindlustuspartner.

Viimased uudised