Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tallinnas tegutseva Seto Laste Kooli eestvedamisel ilmus Eesti vanim lasteajakiri Täheke esmakordselt seto keeles, ajakirja esitlus toimub 4. augustil Lüübnitsas toimuval Seto Kuningriigi päeval.

„Setokeelsest Tähekesest leiab nii seto laste kirjutatud jutte ja luuletusi, kui ka Setomaal elavate loomeinimeste kirjutatud lugusid,“ ütles Seto Laste Kooli üks eestvedaja Annela Laaneots. „Ajakirja teevad põnevaks just kaasaegsest seto elust kirjutatud lood, mistõttu sai maailma esimene setokeelne Täheke sisult huvitav ja kaasahaarav.“

Seto Tähekese esikaane on joonistanud Evar Riitsaar, ajakirja seest leiab setokeelseid lastejutte Kauksi Üllelt ja Sarve Õielt, aga ka näiteks Saksa suure kirjandusklassiku J.W. Goethe luuletusi Andreas Kalkuni tõlkes. Samuti Setomaa noorte autorite loomingut, rahvajutte, nuputusülesandeid, koomiksi, mõistatusi ja nalju. Õpetatakse tegema hapupiima pudi ja pakutükki.

Ajakirja illustratsioonid on teinud Setomaal elavad kunstnikud Evar Riitsaar ja Sirre Rump. Setokeelse Tähekese peatoimetaja on Tähekese peatoimetaja Ilona Martson, kaastoimetajad Helve Mets, Sirje Maasikamäe, Annela Laaneots, Vello Jüriöö, Õie Sarv. Keeletoimetajad Õie Sarv ja Minna Hainsoo.

Kõigi Setomaa koolide algklasside lapsed saavad ajakirja omale septembris kooli alguse puhul kingiks, samuti jõuavad Tähekesed Setomaal lasteaedadesse ja raamatukogudesse. Ka saavad Tähekese kingiks Tallinnas tegutseva kultuuriklubi Setoluu´ lapsed ja Tallinna Seto Laste Kooli lapsed.

Setokeelse Tähekese esitlus toimub 4. augustil Lüübnitsas toimuval Seto Kuningriigi päeval, sealt saab Setomaa Turismi laualt ajakirja enesele ka soetada.

Tähekese setokeelne number on valminud Rahvakultuuri Keskuse toel ning Tähekese toimetuse ja Tallinna Seto Laste kooli ühisettevõtmisena EV 100, Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 ja 25. Seto Kuningriigi puhul.

Seto Laste Kool tegutseb Tallinnas huviringina juba kuuendat aastat, kokku saadakse kaks korda kuus teisipäeva õhtuti. Kooli eesmärk on pakkuda seto päritolu või muidu seto kultuuri huvilistele lastele ja peredele võimalust seto kultuuri tundma õppida, õppida seto laulu, tantsu, pillimänge, käsitööd. Seto Laste Kooli tegemistega saab tutvuda Facebookis grupis Seto Latsi Kuul/Seto Laste Kool.

Viimased uudised