Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: NATO

Ühendkuningriigi Chinook helikopterid on tagasi Eestis mullu novembris Ühendkuningriigi kaitseministri Ben Wallace’iga kokkulepitud õhuväe rakkerühma (Aviation Task Force) raames.

Naasnud Chinook helikoptereid võtsid Ämari lennubaasis vastu kaitseminister Hanno Pevkur ja Ühendkuningriigi suursaadik Ross Allen.

Chinook tüüpi helikoptereid (CH-47) kasutatakse eelkõige üksuste ja varustuse transpordiks, kuid nende relvastuses on ka kaks 7.62mm M134 ja üks 7.62mm M60D kuulipilduja. Chinook helikopterid viibivad Eestis Ühendkuningriigiga eelmise aasta novembris allkirjastatud kokkuleppe raames.

„Nende helikopterite saabumine on toimunud teekaardi järgi, mille leppisime kokku Ühendkuningriigiga eelmise aasta novembris. Hiljem lisanduvad Typhoon hävitajad ja Apache helikopterid. See on täpselt see, mida me koos peamegi tegema,” ütles kaitseminister Hanno Pevkur.

Chinookid on võimekad toetushelikopterid, mida on võimalik kasutada nii maal kui mereväe aluste tegevuse toetamisel ja nende kasutusala hõlmab erinevaid keskkondi.

„Oleme siin, et töötada koos Eesti kaitseväe ja teiste Euroopa liitlastega. Tegemist on väga mitmekülgsete masinatega, mis võimaldavad lahinguväljale viia korraga suurel hulgal inimesi ja varustust,” kommenteeris Ühendkuningriigi õhuväe rakkerühma Chinookide üksuse ülem, kolonelleitnant Tom Carter.

Chinook helikopterite saabumine kuningliku õhuväe baasist (Royal Air Force, RAF) Odihamis on esimene osa õhujõududest, mis saabuvad Ühendkuningriigi panuse raames Eesti kaitseplaani toetamiseks. Üksus on lisaks Tapal asuvale NATO lahingugrupile ning nende tegevus lõimitakse üksustevaheliste õppuste käigus järgnevate nädalate jooksul. See võimaldab pilootidel ja õhuväe üksustel ning meeskondadel harjutada maa- ja õhuväe koostööd lahinguväljal.

Lisainfo Chinook tüüpi helikopterite kohta: https://www.raf.mod.uk/aircraft/chinook/

Viimased uudised