Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

laenama

Rahandusminister Sven Sester (pildil) ja Euroopa Investeerimispank (EIB) allkirjastasid lepingu Eesti riigile 400 miljoni euro suuruse laenulimiidi eraldamiseks.

EIB-ga sõlmitud laen aitab Eestil kasutusele võtta Euroopa Liidu struktuurifondide vahendeid aastatel 2014–2020, teatas rahandusministeerium.

„Oleme otsustanud suurendada riigi investeeringuid, et kasvatada Eesti majanduse konkurentsivõimet. Konkurentsivõimet kasvatavate ja pikemaajalist tulu toovate investeeringute toetamiseks oleme valmis kasutama ka laenu,” ütles rahandusminister Sven Sester.

400 miljoni euro suurust laenu kasutatakse üksnes projektidele, mis saavad 2014.-2020. aasta eelarveperioodil heakskiidu ühtekuuluvuspoliitika fondide rakenduskava ja maaelu arengukava raames.

Struktuurifondide toetuste arvel saab katta määratud osa abikõlblike projektide rahastamisest, millele lisandub riigieelarve või EIB antud laenu arvel kaetav osa. EIB osalus keskendub teaduse, tehnoloogilise arengu ja innovatsiooni, transpordi, veevarustuse ja keskkonnakaitse ning maapiirkondade väikesemahulise taristu sektoritele.

Lõunaeestlane

Viimased uudised