Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kopter Apache. Kaitseväe pilt

Valitsus viis tänase neljapäeva, 22. juuni hommikul läbi kriisiõppuse, kus harjutati valitsuse tegevust sõjaeelses olukorras.

Peaminister Kaja Kallase sõnul on üha olulisem valmisolek igaks võimalikuks julgeolekuolukorra eskaleerumiseks. „Kriisis on oluline teha julgeid otsuseid, haarata initsiatiiv ja kontrollida olukorda,” lisas ta. „Seetõttu on oluline regulaarne harjutamine nii jõustruktuuridel kui ka valitsusel.”

Õppusel lähtus valitsus stsenaariumist, kus vaenlane valmistub piiratud mahus ründama Eestit, olles suurendanud vägede kohalolekut piiri ääres ning viinud läbi õppusi. Sagenenud olid küberründed, piiririkkumised ja vaenulik propaganda.

Ministrid andsid õppusel ülevaate oma haldusala valmisolekust, tegevustest ning arutasid koostööd nii riigi sees kui piiriüleselt. Lisaks said ministrid ülevaate elanikkonna teavitusest ja käitumisjuhistest ning õiguslikest raamistikest riigikaitse kriisi alguses.

Riigikantselei viib valitsuse kriisiõppusi läbi regulaarselt, et testida ja harjutada valmisolekut võimalikeks ohuolukordadeks. Sügisel toimunud õppus keskendus energeetikale.

Viimased uudised