Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Livia Laas. Foto: Eesti Töötukassa

Mess toimub 11.-14. aprillini veebilehel www.toomess.ee. Oma tööpakkumistega osaleb ligi paarsada tööandjat. Töömessil osalemine on kõigile tasuta.

Messi projektijuht Livia Laas ütles, et Töö- ja karjäärimess toob üle Eesti kokku eri valdkondade tööandjad, kes tutvustavad inimestele uusi ja põnevaid töötamisvõimalusi. „Mess on mõeldud nii tööd otsivale inimesele kui ka töötavatele inimestele, kes mõtlevad töökohta vahetada või koguni karjääripööret teha,” lisas Laas.

Messil saab interneti vahendusel käia ka mitmetes töötubades, et koos spetsialistiga üle vaadata oma kandideerimisdokumendid, teha läbi töö- või sisseastumisvestlus, arutada oma plaane karjäärinõustajaga, osaleda koolide ja ettevõtete infotundides ja veel mitmeid muid kasulikke võimalusi.  Kindlasti on põhjust messile tulla noortel, kes suveks soovivad töökohta leida.

Sel aastal on messi üks olulisi suundi haridus. Kohal on pea 30 kutse- ja kõrgkooli ning täiskasvanute gümnaasiumit üle Eesti. Saad tutvuda nii erialade kui sisseastumistingimustega.

Laas tõi esile, et virtuaalse messi juures on suureks plussiks see, et kõike saab teha endale sobival ajal ja kohas.  „Kuna üritus toimub nädala sees ning paljud on sel ajal tööl, siis igaüks saab ise valida, mis ajal on tal kõige mugavam messist osa võtta,” märkis projektijuht.

Tööandjatele korraldatakse konverents teemal „Millised teadmised ja oskused on tulevikutöötajal?”. Kõik soovijad saavad konverentsi jälgida messilehel. „Konverentsil anname ülevaate tööturu tulevikust nii Eestis kui laiemalt, arutame millised on täna tööandjate võimalused ja vajadused ning kuidas Töötukassa tööandjatele toeks saab olla.  Eesti tööturust teeb ülevaate SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor, ülemaailmsetest  tööturutrendidest räägib Manpoweri äriarendusjuht Kirke Altrov ja Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Renno Veinthal räägib teemal – Milline on hariduse tulevik,” tutvustas Livia Laas seekordse konverentsi sisu.

Messinädalal toimuvad maakondades ka värbamispäevad. Kokku toimub 13 värbamispäeva ja need on  mõeldud inimestele, kes tahavad kohalike tööandjatega otse suhelda. Tööotsijatel on võimalik uurida huvipakkuvate ametite kohta ning soovi korral teha eelkokkuleppeid kandideerimiseks. Erinevate värbamispäevade info ning seal osalevate tööandjate kohta, leiab samuti infot messilehelt.

Viimased uudised