Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Anti Saarepuu. Foto: Rõuge VV

Eesti suusakoondise endine treener Anti Saarepuu asus alates eilsest, 10. juunist tööle Rõuge valla juures.

Saarepuu asus juhtima Rõuge valla sihtasutust Haanjamaa Sport. Sihtasutuse juhi peamiseks tööülesandeks on Haanja puhke- ja spordikeskuse töö korraldamine ja keskuse arendamine selliselt, et see leiaks kasutust aastaringselt.

Uue juhi üks suuremaid projekte tööd alustades saab olema piirkondliku konkurentsivõime tugevdamise meetme (PKT) suurprojekti „Haanja puhke- ja spordikeskuse väljaarendamine aastaringseks spordi-, turismi- ja puhkekeskuseks” ellu viimine koos Rõuge vallavalitsusega kuni aastani 2021.

Anti ise võtab uut tööd kui väga suurt, aga kahtlemata põnevat väljakutset: „Keskus tuleb panna toimima aastaringselt, see tähendab, et mõelda tuleb suurelt ja julgelt ning kuskilt lihtsalt pihta hakata. Haanja puhke- ja spordikeskusest peab saama spordisõprade jaoks tõeline tõmbenumber, et siia tuleks nii rahvast kui suuremaid üritusi.”

Isegi, kui keskuses kohe esimestel kuudel suuri ja silmapaistvaid investeeringuid tegema ei hakata, saab palju ära teha ka vähemaga: näiteks spordikeskuse ümbrus ja metsarajad peavad olema korras ja hooldatud ka lumevabal ajal, et inimestel oleks meeldiv siia kas või jalutama tulla. Praegu käivad siin suviti treeningutel küll erinevad spordilaagrid, kuid mittesportlastele pole pakkuda suurt midagi peale discgolfi mängimise ja pooleteistkilomeetrise kergliiklustee. Loomulikult ei jäta kirglikust suusasportlasest juht tähelepanuta ka talveperioodi: „Haanjamaa täidab ilma igasuguse kahtluseta Eestimaa lumepealinna rolli, oleks patt looduse poolt meile kätte mängitud trumpe – pikk lumeperiood käsikäes maalilise maastikuga – kasutamata jätta.” Samuti kinnitab Saarepuu, et on väga huvitatud kaasa lööma mitte ainult Haanja suusakeskuse, vaid kogu Rõuge valla sporditegevuste edendamises.

Eelnimetatud PKT suurprojekt toob Haanja puhke- ja spordikeskusesse palju uut ja huvitavat, suurimate investeeringutena rajatakse tehislume tootmise ja säilitamise süsteem ning uus kergliiklustee.

SA Haanjamaa Sport nõukogu liige, Rõuge vallavolikogu esimees Aigar Kalk väljendab rõõmu, et spordikeskuse juhiks sai just Saarepuu ning keskuse tegevused saavad uue hingamise: „Nõukogu valis Anti välja suurte lootustega. Temasuguse spordimehe oskuste ja kogemuste rakendamine just meie vallas, kus on maakonna ja kogu Eestimaa parimad looduslikud tingimused suusaspordi harrastamiseks, on meile suur rõõm ja au. Hea meel on ka selle üle, et lõpuks on olemas inimene, kelle jaoks Haanja puhke- ja spordikeskuse arendamine on põhitöö – seni on sellega tegelenud erinevad inimesed oma muude tegemiste kõrvalt.”

Kommentaarid

Viimased uudised