Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Majanduslike raskustega maadlev ning üsna lühikese aja jooksul korduvalt juhte vahetanud Rakvere Lihakombinaadi ja Talleggi omanik HKScan teatas eile õhtul Helsingi börsile, et müüb oma tegevuse Baltimaades maha.

HKScan andis teada, et allkirjastas lepingu Eesti, Läti ja Leedu üksuste müügiks Eesti ettevõttele Maag Grupp. Müügisumma on 90 miljonit eurot. Sellest 20 miljonit on tingimuslik ning sõltub Maag Grupi ja omandatud lihatööstuse ühistest lähiaastate tulemustest. Fikseeritud 70 miljonist eurost makstakse 55 miljonit eurot tehingu lõpuleviimisel ning ülejäänud osa järgneva kolme aasta jooksul.

HKSCani börsiteate kohaselt peaks tehing lõpule jõudma 2023. aasta teises pooles. Tehingule peavad oma heakskiidu andma ka Eesti ja Läti konkurentsiamet.

HKScani Balti tootmisüksused asuvad Eestis Rakveres, Tabasalus ja Viiratsis ning Lätis Jelgavas. Ettevõte toodangut müüakse Rakvere, Talleggi, Rigas Miesnieksi, Jelgava and Klaipedos Maistasi kaubamärkide all.

Mullu ulatus HKScani ​Balti üksuste müügitulu 170 miljoni euroni ning tegevuskahjum (EBIT) oli 5,4 miljonit eurot. Selle aasta kolme kvartaliga on müügitulu teenitud 143,6 miljonit eurot ning tegevuskahjum ulatub juba 26,6 miljoni euroni. Kokku töötab kontsernis kolmes riigis ligikaudu 1500 inimest.

HKScani äridirektor Kristina Mustonen kinnitas oktoobris, et kõrged elektrihinnad on pannud toidutootjad väga keerulisse olukorda ja kui riigilt abi ei saa, võib Eestis toodetud liha peagi poest kaduda.

Viimased uudised