Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Minu lugupidamine sotside vastu kukkus kolinal kokku viimaste kohalike valimiste ajal, kui sotside esinumbri ja praeguse Võru linnapea Anti Allase meeskonda kuulunud endine suusataja Silja Suija minu sügava puudega viieaastast tütrekest mõnitama hakkas. Kui ma sellest Allasele rääkisin, siis kehitas too vaid õlgu ning ütles, et igaüks vastutab oma sõnade eest ise, tema küll kellegi ees vabandama ei hakka.

Nüüd tuleb välja, et ka teised sotsid suhtuvad erivajadustega lastesse mõnitavalt. Ja mitte ainult lastesse. Mul pidid neljapäeval Kandle kultuurimajas kõrvad peast kukkuma, kui kuulsin, kuidas korruptsiooni eest süüdi mõistetud Võru sotsiaalala (!) abilinnapea Sixten Sild erivajadustega lastest rääkis. „Hälbega”, „segavad normaalsete hariduse omandamist” jne jne. Peaaegu tulid pisarad silma. Ja see polnud veel kõik. Sild lisas, et sündimuse suurendamiseks tuleks koolilapsed seksima panna.

Ma pidin kreepsu saama. Viimati räägiti selliseid jutte 70 aastat tagasi Hitleri-Saksamaal. Kus aeti erivajadustega lapsed ahju ning tütarlaste ainus ülesanne elus oli lapsi sünnitada, toimetada köögis ja käia kirikus – „Kinder, Küche, Kirche”. Nüüd levitab sellist natsi-ideoloogiat Eesti Sotsiaaldemokraatlik Erakond.

Ma saan aru, kui Sild ja Suija kusagil omaette natse kummardavad ja peavad erivajadustega lapsi naljakateks ebarditeks, kes tuleb kuhugile silma alt ära paigutada. Kuid sellisel seisukohal olevad inimesed ei saa tänapäeval olla vastutavad riigi või kohaliku omavalitsuse sotsiaalala eest! See on erivajadustega inimestele täielik tragöödia, sest kitsa silmaringiga inimene suudab maailma vaadata vaid oma mätta otsast ning tal puudub täielikult empaatiavõime. Nõrgemate eest seisjaks on vaja suure südame ja avara pilguga inimest, kes mitte ei ürita nõrku tugevatest eraldada, vaid teeb kõik endast oleneva selleks, et tugevad võtaksid nõrgad enda keskele ning aitaks ja kaitseks neid. Arvasin, et see on niigi selge, aga tuleb välja, et Võru sotsiaaldemokraatliku linnavalitsuse jaoks pole. Nemad tunduvad elavat veel nõukogude ajas, mil erivajadustega lapsed peideti teiste silmade alt nelja seina vahele.

Ja miks koolilaste seksimisse puutub, siis on tänapäeva Euroopas üleüldine suund, et laste ja noorte esmane ülesanne pole mitte seksimine nagu Aafrikas, vaid omandada võimalikult hea haridus, et sellega elus läbi lüüa. Lapsi ei saa panna lapsi tegema. Ainult äärmiselt küüniline inimene suudab väita, et vähese sündimuse põhjuseks on asjaolu, lapsed vähe seksivad. Sotsid võiks selle omale selgeks teha, enne kui tulevad teisi õpetama.

Erivajadustega laste vaenamine aga tundub üldse olevat Eesti sotsiaaldemokraatliku poliitika üdi, sest selle aasta algusest võttis Jevgeni Ossinovski poolt juhitav sotsiaalministeerium puuetega lastelt pooled mähkmed ja niisked salvrätid ära. Nüüd siis erivajadustega laste liigitamine „hävikuteks” ja „ebanormaalseteks”. Tuleb välja, et Eesti sotsid ei ole seadnud endale eeskujuks mitte Lääne-Euroopa sotsiaaldemokraate, kes tõesti nõrgemate eest seisavad, vaid natsidest rahvussotsialiste, kes erivajadustega lapsed ahju ajasid.

Arenenud riikides, kelle hulka ka Eesti kuulub, ei öelda nimelt juba ammu erivajadustega laste kohta „hälvik”, „ebanormaalne”, „idioot” või „imbetsill”, vaid kas erivajadustega lapsed (inglisekeelne vaste special needs) või puuetega lapsed (inglisekeelne vaste disabled).

Nüüd aga võiks Anti Allas tõesti aumees olla ning kõikidelt erivajadustega laste vanematelt, keda Sixten Sild oma kõnes solvas, alandlikult vabandust paluda.

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised