Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaart: Vikipeedia/ Hannu

Eesti-Soome elektriühendus Estlink 1 koguvõimsusega 350 megavatti lülitus välja teisipäeval, 22. novembril Harku konverterjaamas tekkinud tehnilise vigastuse tõttu.

Väljalülitumise põhjuseks on ühel konkreetsel seadmel tekkinud tehniline vigastus konverterjaamas. Kuna Eleringil on varutud Harku konverterjaama juurde reservseade, käivitati koheselt tegevused vigastatud seadme asendamiseks. Elektribörsil NordPool avaldatud kiire turuteate kohaselt on rikke kõrvaldamise tähtajaks praeguse seisuga kavandatud 4. detsember kell 24.00.

Eleringi ja Soome süsteemihalduri Fingridi hallatavad Eesti-Soome elektriühendused EstLink 1 ja EstLink 2 on ühed töökindlamad regioonis. Eelmisel aastal ei toimunud Estlink 1 ühendusega mitte ühtegi sellist avariid või sündmust, mis oleks piiranud selle ülekandevõimsust. Koos plaaniliste hooldustega oli Estlink 1 töökindlus eelmisel aastal 98,12%.

Elering ja Fingrid said Estlink 1 omanikeks 2013. aasta lõpus, enne seda rentisid elektrisüsteemioperaatorid merekaablit selle omanikfirmadelt Nordic Energy Link ja N.E.L. Finland Oy.

Viimased uudised