Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Twitter

Tähistamaks veteranipäeva avab Eesti sõjamuuseum homme laupäeval 20. aprillil sõjatehnika angaari hooaja koos kolme uue eksponaadiga.

Sõjatehnika angaari uusim eksponaat on üks kaasaegse Eesti kaitsetööstuse tuntumaid saavutusi, mitmeotstarbeline mehitamata maismaasõiduk (unmanned ground vehicle – UGV) THeMIS, mille töötas välja Euroopa juhtiv robootika ja autonoomsete süsteemide arendaja, 2013. aastal Tallinnas asutatud Milrem Robotics. Sõiduk on Milrem Roboticsi annetus ning jääb angaaris alaliselt vaatamiseks välja.

„Kuigi anname avalikkusele oma tegemistest ja UGVde müükidest tihti läbi meedia teada, on oma silmaga neid tooteid, mis lisaks Ukrainale veel 15 riigis kasutusel on, võrdlemisi keeruline näha. Seepärast on meil hea meel saladuskatet kergitada ning ühe oma UGV sõjamuuseumile huvilistele vaatamiseks anda,” ütles Milrem Roboticsi turundus- ja kommunikatsioonijuht Gert Hankewitz.

Sõjatehnika angaari nn tankida rivi täiendab õhutõrje-liikursuurtükk ZSU-57-2. Tegemist on sõjamuuseumi kogusse kuuluva NSVL Liidu päritolu relvaga, mis viimased 12 aastat oli eksponeeritud Lennusadamas.

Kolmas uus eksponaat on NSV Liidu luuresoomuk BRDM-2. Kuigi Eesti kaitsevägi annetas selle sõjamuuseumile pärast mahakandmist enam kui kümme aastat tagasi, pole seda sõjatehnika angaaris kunagi varem eksponeeritud.

Muidugi leiab sõjatehnika angaarist jätkuvalt nn Narva tanki T-34/85, Ukraina kaitsjate poolt puruks lastud Vene tanki T-72B3, legendaarse Saksa ründesuurtüki Sturmgeschütz III Ausf. G, Nõukogude „täisauna” ja palju muud. Angaari teine pool on täidetud suurtükkide ja haubitsatega.

Tulles vastu külastajate soovidele hakkab sõjatehnika angaar nüüdsest olema avatud kauem – senise reede asemel teeme angaari uksed suvehooajal iga nädal lahti juba kolmapäeval. Angaari hooaeg kestab veteranipäevast isadepäevani.

Laupäeval 20. aprillil on veteranide auks sissepääs sõjamuuseumisse ja angaari kõigile tasuta. Pileti ostmise asemel kutsutakse üles annetama veteranide toetuseks. Angaaris tegutseb Faina Ukraina supipuhvet, mis kostitab ehtsa Ukraina rindesupiga.

Sündmuse info:

https://esm.ee/kulastajale/uritused/veteranipaeva-tahistamine-eesti-sojamuuseumis-20-04-2024

https://www.facebook.com/events/1622269701858934/

Viimased uudised