Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Eesti sihtüksus Wisent 4 Poolas külastas Wlodava linna algkooli õpilasi, et tutvustada oma kodumaad ja tegemisi Poolas. Laste jaoks oli kaasa võetud helkureid liiklusohutusest rääkimiseks ning helkuripuu rajamiseks.

„Lastele ja noortele on meie kaitseväelased siin Poolas eriti silma jäänud ning nad tervitavad meid igal võimalusel,“ ütles sihtüksuse Wisent 4 ülem kolonelleitnant Andres Rekker, kelle sõnul on lisaks piirirajatiste tugevdamisele oluline suhelda ka kohalike inimestega. „Selleks, et Eesti kaitseväelased ei jääks tundmatuteks inimesteks autos, soovisime lastele külla minna ning tutvustada neile ennast ja Eesti riiki.“

Kolonelleitnant Rekkeri sõnul on Poolas liikluskasvatus väga hästi korraldatud, kuid siiski leidsid Eesti kaitseväelased helkuripuu näol uue idee, mida riigis veel hästi ei tunta. „Loodame, et helkuripuu saab populaarseks ning juba uuel õppeaastal sirgub neid üle Poola paljude koolide ette,“ lisas kolonelleitnant Rekker.

Eesti kaitseväelased jagasid igale lapsele oma helkuri ning tuletasid neile meelde, kuhu see täpselt kinnitada tuleb. Lisaks anti koolile vajaminev kogus helkureid, et õpilased saaksid koos ehtida Wlodawa linna esimese helkuripuu.

Eesti kaitseväe sõidukid liiguvad igapäevaselt läbi Poola väikelinna Wladova, kus tee ääres võib näha kaitseväelastele lehvitavaid lapsi. Seetõttu tekkis eestlastel ka soov anda panus laste liiklusohutuse kasvatusse, et muuta nende liiklemine pimedal ajal veelgi ohutumaks.

Wladova linna algkooli juhtkond oli eestlaste külastuskäigu eest väga tänulik ning rõõmustas, et õpilased saavad koos teha midagi uut ja toredat, mis ühtlasi muudab ka nende koolitee turvalisemaks. Aprilli lõpus toimub koolis liiklusohutuse päev, kuhu kutsuti osalema ka Eesti kaitseväelasi.

Eesti saatis esimese, ligi 70-liikmelise, sihtüksuse Wisent Poolasse detsembri alguses ning see oli mehitatud reservväelaste, tegevväelaste ja tsiviilteenistujate baasil. Üksuste rotatsioon kestab ligikaudu kuu.

Eesti üksuste Poolasse lähetamise näol on tegu kahepoolse kaitsekoostöö projektiga, mille raames valmistatakse muuhulgas ette maastikku ja tõkkeid, tugevdatakse olemasolevaid piirikaitse rajatisi, rajatakse kergemaid piirdeid ning viiakse läbi meediaoperatsioone.

Viimased uudised