Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Poola–Valgevene piiril tegutsev Eesti sihtüksus Wisent 2 on paigaldanud nädalase teenistuse jooksul üle nelja kilomeetri piiritara ning pakkunud Poola üksustele toetust seire ja taktikalise kaamerameeskonna näol.

„Tegutsemine Poola diviisi jaoks on olnud ainulaadne ja huvitav kogemus – näha nende väljaõpet, tehnikat ning harjutada koostööd liitlastega,“ ütles Poolas viibiv Eesti taktikalisse kaamerameeskonda kuuluv Tallinna maleva kaitseliitlane kapral Silver Jaanson.

Poola–Valgevene piiriäärse ala ettevalmistamist piiritara rajamiseks on raskendamas kohati tihe võsa ja kuni 50-60 cm sügavuselt külmunud maapind. Samuti on suurenenud tööde mahu edenedes tekkinud vajadus parandada paralleelselt ka kohalikke piiriäärseid teid, milles Eesti pioneerid on saanud abiks olnud.

Sihtüksuse Wisent 2 koosseisus tegutseb lisaks pioneeridele ka Eesti kaitseväe kaamerameeskond, kes on teinud peamiselt Poola, kuid ka Eesti üksuste tegemiste kajastamiseks kümmekond meediaoperatsiooni.

Sihtüksus tegutseb Poolas veebruari keskpaigani ning on peamiselt komplekteeritud kaitseliitlaste baasil Lääne maakaitseringkonnast. Tegutsetakse sarnaselt eelmise Eesti kontingendiga Lublini vojevoodkonnas, jätkates koostööd Poola 18. mehhaniseeritud diviisiga.

Inglise keeles tähendab üksuse nimetus „Wisent“ Euroopa piisonit e. pürgi, mis on Poola rahvusloom sümboliseerides jõudu ja tugevust. Eesti saatis esimese ligi 70-liikmelise sihtüksuse Poolasse eelmise aasta detsembri alguses.

Viimased uudised