Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

sigade aafrika katk

Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) diagnoosis sigade Aafrika katku Saaremaal Orissaare vallas asuvas ligi 3200 seaga farmis.

Juhtumi uurimine algas esmaspäeval seoses sigade suurenenud suremusega farmis. Taudi farmi jõudmise võimalikud põhjused selgitavad välja maaülikooli teadlased.

Kolmapäeval alustab AS Vireen taudistunud farmis sigade hukkamist ning korraldab ka hukatud loomade nõuetekohase kahjutustamise.

Taudipunktist kümne kilomeetri raadiusesse jääb veel üks samale omanikule kuuluv seafarm, mis on kõrgendatud tähelepanu all ning mida koheselt kontrollitakse.

„Taud on metssigadel endiselt laialt levinud ning ei näita hääbumise märke. Nii kodumajapidamistes kui suuremates seafarmides tuleb rangelt välistada sigade kokkupuude teiste koduloomade, metssigade ning võimaliku saastunud materjalidega,” ütles VTA loomatervishoiu osakonna juhataja Harles Kauba.

Esmaspäeval tuvastati mitmed sigade Aafrika katku juhtumid kodusigadel Leedus ja Poolas. Praeguseks on seakatk jõudnud 29 Poola seafarmi ja kaheksasse Leedu seafarmi.

Lätis on sel aastal tuvastatud kaks sigade Aafrika katku juhtumit kodusigadel. Sigade Aafrika katk on jõudnud ka Tšehhisse, kus viirus on tuvastatud 24 metsseal. Juuni lõpu seisuga on Eestis uuritud 6519 metssiga, kellest 556 olid viirusekandjad.

LÕUNAEESTLANE

FOTO: PIXABAY

Viimased uudised