Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: NATO

Kolmapäeval Washingtonis NATO tippkohtumisel vastu võetud deklaratsioonis kajastuvate otsustega astutakse olulisi samme Ukraina võidule aitamise, Ukraina NATO liikmesuse ning liitlaste kaitse- ja heidutushoiaku tugevdamise suunas, mis olid ka kolm Eesti põhieesmärki kohtumise eel.

„Eesti läks Washingtoni kolme selge sihiga ja äsja lõppenud tippkohtumise ühisavalduses nimetati neist kõiki,” ütles välisminister Margus Tsahkna pressiteate vahendusel.

Kõige olulisemaks võib pidada tugeva Ukraina toetuspaketi vastuvõtmist, millega liitlased kinnitavad sõjalise abi pikaajalist jätkamist ja NATO juhtrolli selle abi koordineerimisel. Washingtonis lepiti kokku, et liitlaste sõjaline abi Ukrainale saab olema vähemalt 40 miljardit eurot aastas, NATO võtab juhtrolli Ukraina sõdurite väljaõppel ja toetatakse Ukraina ja alliansi koostalitusvõimet. Ühtlasi kinnitati, et Ukraina teekond alliansi liikmeks saamisel on pöördumatu. Peaminister Kaja Kallase sõnul kinnitab see, et kõik 32 liikmesriiki näevad, et Ukraina tulevik on NATO-s, vahendab ERR.

Viimased uudised