Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti Rahvakultuuri Keskus soovib leida Eestis tegutsevaid jutuvestjaid, häid lugude tundjaid ning kogukonna jaoks olulisi suulise pärandi pärle, et kaardistada jutuvestmismaastik praegusel ajahetkel. Andmeid oodatakse 9. aprilliks.

„Soovime kaardistamise tulemusel teada saada, kui paljud tegelevad rahvajuttude, muinasjuttude, kohajuttude ja teiste Eesti elava pärandi hulka kuuluvate lugude kandmise ja edasiandmisega tänasel päeval,” avab otsingu eesmärki suulise pärandi spetsialist Maili Metssalu.

„Teiste rahvakultuuri valdkondade, nagu näiteks laulukooride ja tantsurühmade, osas on ülevaade Eestis toimuvast väga hea, kuid jutuvestmine on oma olemuselt individuaalsem ning ehk seeläbi veidi tagasihoidlikum vorm. Soovimegi jutuvestmiskultuuri olemasolule rohkem tähelepanu anda ning väärtustada erinevates piirkondades tegutsevaid suulise pärandi edasiandjaid,” sõnab Metssalu.

Saadud informatsiooni tulemusel soovib Eesti Rahvakultuuri Keskus luua jutuvestjate võrgustiku, mille kaudu jagada teavet koolituste ja jutuvestmisalaste sündmuste kohta ning toetada jutuvestmiskultuuri levikut noorema põlvkonna hulgas. Saadud andmeid kasutab Eesti Rahvakultuuri Keskus oma edasises töös suulise pärimuse hoidmisel, arendamisel ja populariseerimisel.

Jutuvestjad saavad oma andmeid esitada SIIN

Viimased uudised