Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti Rahva Muuseumi

Raadile püstitatud Eesti Rahva Muuseumi uues hoones käivad ettevalmistused 1. oktoobril toimuvaks avamiseks, mil jõuab viimaks lõpule ERMi üle sajandi väldanud teekond oma koju.

„Päris oma maja on Eesti Rahva Muuseum oodanud alates asutamisest – 1909. aastast,” ütles ERMi direktor Tõnis Lukas Lõunaeestlasele.

Pikk teekond oma majja sai selgema pidepunkti 2003. aastal, mil valitsus otsustas, et ERMi uus hoone saab kord asuma Tartus Raadil. Kuraditosin aastat hiljem on ERM oma uues kodus valmis jutustama eestlaste lugu nii meile endile kui külalistele.

„Ta on kõigile eestlastele enesekindluse varaait,” lausus Lukas. „Siin jutustatakse Eesti rahva lugu – kuidas me aastatuhandeid oleme üheskoos vastu pidanud. Mitte ainult jõuga, vaid ka nõuga.”

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul võib ERMi maja häbenemata nimetada Eesti rahvuskultuuri sajandi projektiks. „Sajandi jagu on temast unistatud ja kindlasti on see selle sajandi üks olulisemaid ettevõtmisi Eesti rahvuskultuuri seisukohast,” rääkis ta Lõunaeestlasele.

Uue hoone arhitektuurne lahendus on juba pälvinud rahvusvahelist tähelepanu, kuid hinnaalandust pole tehtud ka seinte vahele jääva ekspositsiooni puhul. „Ma julgen arvata, kui inimesed siia oktoobrikuus tulevad, siis nad saavad tulla maailma kõige moodsamasse muuseumisse, kus on tehnilisi lahendusi, mida kuskil mujal maailmas veel pole nähtud,” kinnitas Saar.

2017. aastal prognoositakse ERMi piletiga külastajate arvuks 140 000 inimest ning koos konverentsikülalistega peaks majast aasta jooksul läbi käima kokku 200 000 inimest.

Vaata videolugu peaaegu valmis ERMist.

Arved Breidaks

Viimased uudised