Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Punane Rist

Täna, 9. märtsil startisid Tallinnast esimesed neli veoautot Ukraina elanike toetuseks kogutud annetustega. Kokku läheb teele 13 veoautotäit: see on Eesti ajaloo suurim annetustena kogutud humanitaarabi saadetis.

Kogutu viiakse jaotuskeskusesse Ungaris, kust see jõuab Punase Risti vahendusel Ukrainasse.

Saadetiseks olevaid hügieenitarbeid, voodipesu, tekke, patju, magamiskotte ja rätikuid kogus Eesti Punane Rist eraisikutelt ja organisatsioonidelt Ukraina Punase Risti palvel. Asjad aitab Punasel Ristil heategevuslikus korras kohale viia Omniva.

Eestimaalaste soov Ukraina elanikke toetada on Eesti Punase Risti peasekretär Arvi Pervi sõnul olnud üle ootuste suur ning abi- ja koostööpakkumisi on lisandunud iga päev. „Kogusime hulgaliselt annetusi taaskasutuskaupluses Punane Ristik. Heaks üllatuseks oli meile aga see, et Ukraina Punase Risti esemeabi palve peale otsustasid nii mitmed eraisikud ja organisatsioonid luua omal algatusel üle riigi sadu kogumispunkte. Oma abikäe ulatasid nii lasteaialapsed kui ka ettevõtted ning tänu Eesti elanike suurele abivalmidusele saamegi saata Ukrainasse kolmteist veoautotäit hädavajalikke asju,“ ütles Arvi Perv.

Praegu enam üle-eestilist esemete kogumist ei toimu, küll aga jätkavad kogumist mõned piirkonnad (nt Pärnu) ning seda koostöös kohalike omavalitsustega ja siiasaabujate tarbeks. Samuti kogutakse jätkuvalt rahaannetusi, sest vajadus humanitaarabi järele on suur ja kasvab pidevalt. „Esemelise abi kogumine, sorteerimine ja transportimine on ajamahukas, seega on praegu kõige tõhusam toetada Ukraina elanikke rahalise annetusega. Nii saavad u 4000 Ukrainas tegutsevat punaristlast pakkuda humanitaarkatastroofi sattunud inimestele just seda abi, mida parajasti kõige rohkem tarvis on,“ selgitas Arvi Perv. Ta lisas, et kui Ukraina Punaselt Ristilt peaks tulema uus abipalve esmavajalike asjade lähetamiseks, on Eesti Punane Rist valmis uut kogumist korraldama.

Eesti Punane Rist jätkab Ukraina elanike toetuseks rahaliste annetuste kogumist. Annetada saab Eesti Punase Risti kodulehe kaudu või kandes raha üle Eesti Punane Rist MTÜ-le (EE742200001180001436, selgitus Ukraina). Avatud on ka annetusnumbrid:

9006005 – 10 €/kõne
9006010 – 15 €/kõne
9006050 – 25 €/kõne

Viimased uudised