Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Punane Rist

Täna, 20. mail startis Ukrainasse esimene veoauto eestimaalaste annetatud söögivalmis toidu ja hügieenitarvetega, mida koguti Ukraina Punase Risti abipalve alusel. Lähipäevil läheb teele veel kolm veokitäit humanitaarabi.

„Lahingutegevus Ukraina ida- ja lõunaosas jätkub, mistõttu põgeneb sealt iga päev suur hulk inimesi lähedalasuvatesse oblastitesse, Poltavasse ja Zaporizhzhiasse. Sinna jõudnud põgenikele esmavajaliku tagamiseks palumegi toetust,“ edastas Ukraina Punase Risti peasekretär Maksym Dotsenko Eesti Punasele Ristile.

„Neli veoautotäit humanitaarabi on eestimaalaste järjekordne märkimisväärne toetus Ukraina elanikele. Saadetud toitu ja hügieenitarbeid sai annetada Coopi, Prisma, Rimi ja Selveri e-poodide kaudu ning lisa soetasime juurde Ukraina elanike toetuseks kogutud annetusraha eest. Saadetise kogumaksumus on 200 000 eurot,“ selgitas Eesti Punase Risti peasekretär Arvi Perv. Ta märkis veel, et Eesti Punane Rist kandis aprilli keskel Ukraina elanike toidupuuduse leevendamiseks Ukraina Punasele Ristile ka 500 000 eurot, mis jagati Poltava ja Zaporizhzhia piirkonda põgenenud inimestele toidukupongideks.

Seekordne humanitaarabi sisaldab konserve, lastetoitu, kiirsuppe, pähkleid, kuivatatud puuvilju, müslibatoone, mähkmeid, WC-paberit ja niisutatud salvrätikuid. „Saadetis on komplekteeritud Ukraina Punase Risti suuniste järgi. See läheb otse neile ja jagatakse esimesel võimalusel abivajajatele,“ ütles Arvi Perv. Ta toonitas, et abivajadus Ukrainas on pikaajaline ning sellest lähtuvalt toimuvad edasised tegevused ja ülekanded vastavalt Ukraina Punase Risti konkreetsetele juhistele. Eestimaalased on Ukraina elanike abistamiseks annetanud 4,9 miljonit eurot ja koos tänase humanitaarabiga on sellest Ukrainasse jõudnud 3,2 miljonit eurot.

Eesti Punane Rist on toeks ka siiasaabunutele. „Meie vabatahtlikud pakuvad põgenikele vaimset kriisiabi ja koolitame ka tuge pakkuvaid inimesi juurde. Samuti korraldame perelaagreid Lõuna-Eestis; üks laager Tallinnas on juba toimunud. Tööd on alustanud Punase Risti otsimisteenistus, kus spetsiaalse koolituse saanud vabatahtlikud aitavad taastada katkenud kontakti pereliikmete vahel. Lisaks toetame reisilaevale Isabelle majutatud põgenikke tervisenõu ja ravimitega,“ loetles Arvi Perv.

Eesti Punane Rist jätkab Ukraina elanike toetuseks rahaannetuste kogumist. Annetada saab Eesti Punase Risti kodulehe kaudu või ülekandega Eesti Punane Rist MTÜ-le (EE742200001180001436, selgitus Ukraina). Avatud on ka annetusnumbrid:

9006005 – 10 €/kõne
9006010 – 15 €/kõne
9006050 – 25 €/kõne

Eesti Punane Rist (redcross.ee) on enam kui saja aastane humanitaarorganisatsioon ja osa ülemaailmsest liikumisest, mis tegutseb 192 riigis 14 miljoni vabatahtlikuga. Ukrainas on praegu kohapeal abistamas u 10 000 punaristlast Ukraina Punasest Ristist ja u 700 inimest Rahvusvahelisest Punase Risti Komiteest.

Viimased uudised