Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

puujuurikas

Põlva Kooli õpilaste asutatud minifirma Puujuurikas tuli esmaspäeval Valgas toimunud üle-eestilisel konkursil esimeseks.

Kolmandat korda toimunud Eesti minifirmade võistlus tõi kokku 11 eelvaliku läbinud minifirmat kaheksast Eestimaa koolist. Võistlus koosnes kolmes osast – aruanne oma tegevuse kohta, esinemine publikule ning stendivoor firma müügitehnika ja toodete esitlemiseks.

Võistluse võitjaks krooniti Põlva Kooli MF Puujuurikas kooseisus Patric Kurvits, Annette Vijar, Krister Suur ja Markus Villako, keda juhendab Põlva Gümnaasiumi ja Põlva Kooli majandus- ja ettevõtlusõpetaja Kaia Tamm.

Parim minifirma pakub puidust tindijuurikaid ehk kirjutusvahendeid ja riputatavaid oksanagisid.

Võistluse teine koht läks minifirmale Cordy Tallinna 21. Koolist, kes on loonud puidust juhtmehoidjad. Esikolmikule pani punkti kolmanda koha saavutanud MF Le Wood, kes valmistab võtmehoidja-nagisid.

Kolm minifirmat märgiti ära ka eripreemiatega: sotsiaalse tundlikkuse preemia läks minifirmale PäästePITS Värska Gümnaasiumist, keda juhendab Helena Kudre. Kõige säravamaks meeskonnaks tunnistati minifirma Missiis Vastseliina Gümnaasiumist. Keskkonnateadliku mõtlemise eripreemia sai Ala Põhikooli MF WoodBoard.

Nädal varem võitis MF Puujuurikas ka Põlvamaa noorte ideekonkursi „Välgatus” ning nende juhendaja Kaia Tamm pälvis 2. märtsil Põlvamaa 2016. aasta ettevõtlusauhindade jagamisel ettevõtlusedendaja tiitli, vahendas Põlvamaa Arenduskeskus.

„Tore, et meie noorte algatusi on märgatud ka Põlvamaalt kaugemal ja geniaalsed ettevõtmised on saanud korduva tunnustuse osaliseks,” sõnas Põlvamaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Diana Plakso.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised