Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Õpilasfirma MilSpray. Foto: SEB

Eesti parima Õpilasfirma tiitli viisid sel aastal koju Võru Gümnaasiumi 11. klassi õpilased Reio Metsla, Robin Laiv ja Tair Linnas Õpilasfirmast MilSpray. Noored gümnasistid on toonud turule militaarspreivärvi, millele on oma heakskiidu andnud ka Kaitseväe juhataja kindral Martin Herem.

Õpilasfirma idee sündis militaarlaagris, kus tegevjuhil Tair Linnasel kulus tuubivärvidega näo maskeerimiseks liiga palju aega. „Mõtlesin, et selleks peab olema kiirem ja kasutuajasõbralikum viis ja nii tekkiski mõte panna praegu kaitseväes kasutusel olev tuubivärv pihustatavasse spreipudelisse,” ütles Linnas.

Järgmine peatus Istanbul

SEB lennutab parim õpilasfirma Türki, et esindada Eestit seal toimuval Euroopa õpilasfirma võistluses, mis toimub Istanbulis. „Tegemist on väga praktilise ja koheselt kasutusele võetava ideega. Noored on väga enesekindlad ja entusiastlikud, mistõttu usume, et nad esindavad Eesti õpilasfirmasid Türgis väga edukalt,” kommenteeris MilSpray esikohta žüriilige ja SEB väike- ja keskmise suurusega ettevõtete segmendi müügijuht Kristi Kartus.

Teise koha pälvis Tallinna 21. Kooli Õpilasfirma Mossy.  Ettevõte toodab keskkonnasõbralike filtritega õhupuhasteid asendamaks looduses lagunematuid HEPA-filtreid. Õpilasfirma innovaatiline toode on jõudnud ka selle aasta Ajujahi konkursi 20 parima hulka, kus on lisavõimalus võita SEB tuleviku ettevõtte auhind.

SEB annab ühele Ajujahi tiimile tuleviku ettevõtte eriauhinna väärtuses 5000 eurot. Auhinnale saavad kandideerida kõik tiimid, kelle lahendused parandavad keskkonda, ühiskonna sotsiaalseid aspekte või edendavad kaasavat ja eetilist ettevõtluskultuuri.

Parimaid Õpilasfirmasid valiti sel aastal juba 28. korda. Õpilasfirma on Junior Achievementi Eesti ettevõtlusõppe programm, mille kaudu saavad noored reaalse ettevõtluskogemuse. Sel õppeaastal tegutses Eestis 412 Õpilasfirmat ja 87 minifirmat, osalejaid oli rohkem kui 120 gümnaasiumi, kutse- ja põhikoolist.

Viimased uudised