Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Karin Sabalisk. Foto: Kertu Kärk

Reedel, 18. mail Türi lillelaada raames toimunud „Noortalunik 2018” kompleksvõistluse eriauhind parimale noorperenaisele läks noortalunik Karin Sabaliskile, kes lõpetas tänavu veebruaris Järvamaa KHK taimekasvatuse eriala ning elab Võrumaal Võru vallas Orava külas.

Parima noortaluniku tiitli võitis Väike-Maarjast pärit Meelis Lindret, kes õpib Järvamaa Kutsehariduskeskuses põllumajandustöötaja eriala kolmandal kursusel. Teise koha saavutas Põhja-Sakala valla noortalunik Lauri Mukk, kolmandale kohale tuli Türi valla noortalunik Anti Viirmets, kes õpib Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis.

Noortalunike võistluse avas maaeluminister Tarmo Tamm. Oma kõnes sõnas minister, et põllumajandus on üha enam digiteerumas ning muutub tänu sellele noorte jaoks järjest atraktiivsemaks. „Mul on hea meel näha nii palju särasilmseid noori põllumehi end proovile panemas. Kindlasti on teil sellest kogemusest tulevikus suur kasu,” ütles minister.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimehe Roomet Sõrmuse sõnul näitas võistlus, et Eesti leidub noori, andekaid ja osavaid põllumehi. „Usun, et tänasel võistlusel osalemise järel on paljudel ees karjäär eduka põllumajandusettevõtjana. Eesti põllumajanduses on toimumas põlvkondade vahetus, mistõttu on sektorisse uusi tegijaid hädasti vaja.“

Võistluse peakorraldaja, Järvamaa Kutsehariduskeskuse juhtõpetaja Aive Kupi sõnul annab noortaluniku võistlus noortele põllumeestele võimaluse teiste koolide sama eriala õpilastega tuttavaks saada ning omavahel mõõtu võtta. „Kõik ülesanded olid väga praktilised ning neid oskuseid läheb kindlasti vaja ka noorte tulevastes töödes,“ ütles Kupp.

Lisaks noortaluniku tiitlile anti välja eriauhind parimale noorperenaisele, noortalunik Karin Sabaliskile. Samuti sai eriauhinna noorim võistleja – Raido Milvaste Järvamaa Kutsehariduskeskusest, kes õpib põllumajandustöötaja eriala esimesel kursusel.

Kokku osales selleaastasel võistlusel 27 noort põllumeest ja –naist. Noortalunike kompleksvõistlusel osalemine eeldab teadmisi, kiirust ja oskusi kümnel võistlusalal: väetiste külvinormi arvutamine, või valmistamine purgis, veiste eluskaalu määramine, traktori täpsussõit, põllu suuruse määramine sammudega, põllukultuuride seemnete tundmine ja viljakoti kaalumine, lüpsimasina hooldus, tõstukiga ladustamine, saeketi vahetus, kasti valmistamine.

Tulemused:

Noorim võistleja – Raido Milvaste
Parim noorperenaine  – Karin Sabalisk
Eesti Põllumajandus- Kaubanduskoja eriauhind – Marie Rätsepso

Alade parimad

  • Traktori täpsussõit –  Feliks Lavrentjev ja parim tüdruk Karin Sabalisk
  • Põllukultuuride seemnete tundmine ja viljakoti kaalumine –  Robin Randaru
  • Põllu suuruse määramine sammudega –  Raido Milvaste
  • Väetise külvinormi arvutamine – Feliks Lavrentjev
  • Või valmistamine purgis – Meelis Lindret
  • Lüpsimasina hooldus – Karin Sabalisk
  • Tõstukiga ladustamine – Felix Lavrentjev
  • Saeketi vahetus – Lauri Mukk
  • Kasti valmistamine – Feliz Lavrentjev
  • Veise eluskaalu määramine – Jaanus Salu

Noortaluniku kompleksvõistlust korraldab Järvamaa Kutsehariduskeskus koostöös Maaeluministeeriumi, Sihtasutusega Innove ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojaga.

Noortaluniku konkursi võitjad. Foto: Kertu Kärk

Viimased uudised