Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kolmandas kvartalis Eesti sisemajanduse koguprodukti (SKP) langus jätkus, jõudes võrdluses eelmise aasta sama ajaga -2,5 protsendini, näitab statistikaameti kiirhinnang. Eesti Panaga ökonomisti Rasmus Kattai sõnul jäi suur kukkumine eelmisesse aastasse, kuid kiiret kosumist oodata pole.

Võrreldes teise kvartaliga jäi SKP kolmandas kvartalis samale tasemele. Statistika järgi kestis järsk langus 2022. aasta lõpuni. Eesti Panga ökonomisti Rasmus Kattai sõnul tänavu majandus langenud pole. „Selle aasta esimese kolme kvartali jooksul tegelikul me täiendavat majanduse langust silmnähtavalt ei näinud, see vahe on olnud kvartalites äärmiselt pisike,” ütles Kattai.

„Üldiselt asjaolud ei soosi väga kiiret Eesti majanduse kosumist edaspidi. Ühest küljest, kui me vaatame Eesti peamisi eksportturge, siis need on hetkel pigem kehvas seisus ja seal taastumine saab olema aeglane ja ka Eesti inimeste elujärje paranemine sissetulekute näol, /…/ see kasvutempo on üsnagi tagasihoidlik,” rääkis Kattai ERR-ile.

Viimased uudised