Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigi kaitseinvesteeringute keskus (RKIK) sõlmis Prantsuse kaitsehangete agentuuriga DGA ja kaitseettevõttega KNDS lepingud 12 ratastel liikursuurtüki CAESAR hankimiseks, leping lubab tulevikus haubitsaid juurde osta. Lepingud allkirjastati maailma ühel suuremal kaitsetööstusmessil „Eurosatory 2024” Pariisis.

„Prantsusmaa on Eesti tugev liitlane NATOs ja Euroopa Liidus, kellega meid seob pikaajaline usalduslik kaitsehangete alane koostöö. Prantsusmaa ettevõtted mängivad olulist rolli nii võimekuste, kvaliteedi kui ka tootmismahtude osas Eesti riigikaitse tarneahelas ja Euroopa kaitsetööstuses tervikuna,” ütles RKIKi peadirektor Magnus-Valdemar Saar.

„Ratastel suurtükivägi on tõhusa tuletoe võtmekompetents ning CAESAR on tõenäoliselt kõige arenenum saadaolev lahendus. See ühishange Eesti, Horvaatia ja Prantsusmaa vahel suurendab koostalitlusvõimet Euroopa Liidu maavägede vahel,” kommenteeris Prantsusmaa riiklik relvastusdirektor (Direction générale de l’armement, DGA) kindral Gaël Diaz De Tuesta.

Prantsuse riigilt hangitavad kaitsetööstushiiu KNDS toodetud 6×6 veermikuga CAESAR-tüüpi 155 mm kaliibriga liikursuurtükid lähevad loodava kolmanda liikursuurtükiväepataljoni koosseisu, mis hakkab tegutsema Eesti diviisi otsealluvuses, selgitas projektiohvitser kolonelleitnant Rauno Viitmann.

„Arvestades CAESARite töökindlust ja tulemuslikkust erinevates relvakonfliktides, sealhulgas Ukraina sõjas, võib tõdeda, et saime parima võimaliku lahenduse. Meie jaoks on oluline koostöö Prantsusmaaga kaudtule võime arendamisel, aga ka see, et saame süsteemid kätte kiiresti ning saame nad integreerida kodumaise tuletoetussüsteemiga TOORU,” kommenteeris RKIKi relvastuse kategooriajuht Ramil Lipp.

Tänu KNDS France’i tugevdatud tootmisliinile jõuavad esimesed kuus haubitsat kohale juba selle aasta lõpus, kinnitas DGA Kesk- ja Ida-Euroopa ning Ladina-Ameerika direktor kindral Emeric Wininger. Tarned kestavad 2025. aasta keskpaigani.

Viimased uudised