Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maanteemuuseumi pilt.

Laupäevasel üle-eestilisel muuseumiööl külastas Põlvamaal Varbusel olevat Eesti Maanteemuuseumit rekordiliselt 1404 inimest.

Sel moel oli muuseum Kagu-Eesti kõige külastatum paik. „Oleme rõõmsad sellise numbri üle,“ ütles muuseumi juhataja Kadri Valner. „Kui arvestada seda, et asume külas, kuhu käib vaid kord päevas buss ja lähim suurem asustatud punkt on 16 kilomeetri kaugusel asuv Põlva linn, siis on tulemus muljetavaldav.“

Ehkki Eesti Maanteemuuseumi välialad on külastajatele juba paar nädalat valla, kuulutati just muuseumiööl suvehooaeg avatuks. Traditsiooniliselt vuntsiti muuseumiööks üles kogu Ida-Euroopa suurim tee-ehitusmasinate park, toodi külastajate ette oma suurimad varad ning avati kaks uut näitust. Mullu sügisel jõudis muuseumisse  Emajõe suudmest tükike Teises maailmasõjas hävinud Eesti sillapärandist,  Rannu-Jõesuu terassilla ferm. Teadupärast lasti II maailmasõja ajal Eestis õhku üle 360 silla. Terassildade ajalugu avab ka hooajanäitus „Terasest kantud teed“.

Varbuse postijaama näitusekeldris on külalistele vaadata näitus „Peata kanana liiklemise keerises: 80 aastat liiklust, liiklusohte ja teavitustööd“. Maanteemuuseumi teadur Andres Seene selgitab esmapilgul kummaliselt kõlavat näitusepealkirja: „80 aastat tagasi toimunud liiklusnädalate ajal liikusid  suuremate linnade tänavatel nii peata kanadeks kostümeeritud balletiartistid kui ka autod ning hobuvankrid, mida juhtisid üleelusuuruses viinapudeleid. See oli kui šokikampaania.“

Muuseumiöö toimus sel aastal pealkirja „Öös on pidu” all. Huvilistele avasid uksed kümned muuseumid üle Eesti. Mullu külastas muuseumiööl Eesti muuseumeid kokku umbes 111 000 huvilist.

Viimased uudised