Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti poliitilised parteid on koostöös kohapealt valitud rahvasaadikutega ajanud viimased paarkümmend aastat maapiirkondade väljasuretamise ja Tallinna ning Harjumaa eelisarendamise poliitikat. Eesmärgiks on muuta Tallinn linnriigiks ning ülejäänud Eestist inimasustus kaotada. Sellega ujutakse aga Eestis vastuvoolu võrreldes Põhjamaadega.

Äsja sai teatavaks, et IKEA asutaja Ingvar Kamprad pärandas poole oma miljarditesse eurodesse ulatuvast varandusest Rootsi põhjapoolsele maakonnale. Kamprad oli maaelu pooldaja ja tegi kõik selleks, et inimesed ei peaks maalt ära kolima.

Soomes arendatakse kõige kõrgemal valitsuse tasemel Põhjapoolset Lapimaad. Sinna on rajatud mitu rahvusvahelist lennuvälja, mistõttu ulatub paarisaja tuhande elanikuga Lapimaa külastajate arv miljonitesse. Lapimaale reisib aastas üle miljoni lennureisija, samapalju kui läbi Tallinna lennujaama. Lapimaa on Soomes kõige kiiremini arenev piirkond. See on suur muutus võrreldes paarikümne aasta taguse ajaga, mil Lapimaa oli praktiliselt välja surnud ja arvati, et nii jääbki.

Lõuna-Eestist valitud poliitikud on tuntud oma libe- ja kahepalgelisuse poolest. Kohapeal räägitakse, kuidas neile läheb korda kohapealne elu, aga Tallinna saades hakatakse ajama Tallinna asja. NB! Sotsid-uusstalinistid – vaadake, palun, peeglisse! Lõuna-Eestist valitud sotside ainus huvi on saada omale hea töökoht Tallinnas, muu neid ei huvita. Samamoodi mõtlevad Tallinna poliitikud – eesmärk on elu väljaspool Tallinna välja suretada.

Kas see aga muudab kedagi Eestis õnnelikumaks, kui elu väljaspool Tallinna välja sureb. Või mis, otsustajad?! Vaevalt, eksole! Ehk oleks aeg nüüd lõpuks ometi pöörata näoga rahva poole ja hakata väljasurevaid piirkondi eelisaerendama. Tallinna on nuumatud nüüd juba küllalt.

LÕUNAEESTLANE.

Viimased uudised