Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eestis on tehtud üleskutse peatada riigis tunniks ajaks kl 12-13 liiklus esmaspäeval, 16. septembril, et võidelda automaksu vastu.

Üleskutse on järgmine:

Mul ei olnud algul mingit plaani lihtkodanikuna seda meeleavalduse üleskutset teha/postitada, sest lootsin-ootasin, et selle teevad ära nn huvigruppe koondavad organisatsioonid. Kahjuks aga ei ole rohkem kui poole aasta jooksul selles küsimuses midagi sisulist toimunud, peale nn jutuvada nende organisatsioonide sees ja vahel.
Kõnealuse üleskutse tegemise otsustavaks momendiks sai see, kui laekus info, et nn huvigruppe esindavad organisatsioonid ei saa kokkuleppele ja suhtuvad skeptiliselt ettepanekusse.
Mis siis ikka, püüame siis maksutõusu tõrjuva idee taha saada lihtsad Eesti inimesed ja loodetavasti ka ettevõtted, kes aitavad asja ära organiseerida. Kui see aga peaks ebaõnnestuma, siis… siis lajatab 2025 aastal meile kõigile järjekordne maksulaks… valik on seega iga ühe enda käes, kas liituda meeleavaldusega või leppida ja nõustuda maksutõusudega ja lasta end vaeseks lõpuks maksustada…
Seiskame üle riigi liikluse esialgu 1h, et valitsus hakkaks kuulama kodanike ja loobuks inimeste surnuks maksustamisest ja riigi majanduse hävitamisest kõrgete maksudega.
Eestit ei tohi lasta valitsusel muutu Euroopa kalleimaks ja vaesemaks riigiks! Eesti saab olla rikas riik, kus majandus ja kodanikkond kasvab ja seda saab saavutada vaid siis, kui maksupoliitikaga ei lämmatataks inimesi ja ettevõtlust.
Automaks ei lahenda midagi, küll aga hävitab maapiirkondades paljud ettevõtted ja muudab suure hulga leibkondi abivajajateks.
ÜKSKI RIIK EI SAA END RIKKAKS MAKSUSTADA! Riik saab olla jõukas vaid siis, kui tema kodanikkond seda on.
MADALAD MAKSUD TAGAVAD EESTI EDU JA ARENGU!
Eesti edu võti on maksukoormuse järsk ja oluline langetamine ning bürokraatia vähendamine ning CO2 kvootidega äritsemisest loobumine, et tagada Eesti inimestele ja ettevõtetele mõistliku hinnaga elektrienergia.
Tule ja aita meeleavaldust organiseerida ja/või osale sellel!
Liitu grupiga – https://www.facebook.com/groups/340580692263967 – ja kui sul on ideid-ettepanekuid, siis kirjuta.
E-post: automaksulestop@gmail.com
***
* probleeme, mis lahendamist vajavad on rohkemgi. paljud ettevõtmised on leebelt öeldes kahjumlikud riigile ja maksumaksjale ja ilmselt kasulikud vaid nende teostamisega seotud persoonidele. toon siin näiteks kasvõi RailBalticu ehitamine praegu kinnitatud trassile. mitte ükski uuring ei ole siiani kinnitanud selle trassi ehitamise majandusliku mõistlikkust, sest kõik analüüsid näitavad sadadesse miljonitesse iga aastaseid miinuseid, mis tuleb Eesti maksumaksjal siis kinni maksta… mõistlik on renoveerida kaasaegseks raudtee Tallinn-Tapa-Tartu-Valga
* millegipärast on reformierakondlik valitsus hoidunud kogu oma eksistentsi jooksul kaalumast nn pangamaksu ja pangatehingute maksustamist (näiteks pangaülekannetel ei ole isegi käibemaksu ehk riik ei teeni midagi, pangad aga küll). jutud, et siis muutub kõik kodanike jaoks kallimaks, ei ole eriti veenvad, pigem on siin peidus osade poliitikute või nendega lähedalt seotud isikute erahuvid ja tulud. tähelepanuväärne on siinkohal ka see fakt, et näiteks Leedu (ja paljud teised Euroopa riigid samuti) kehtestas pankade ülisuurte tuludele ajutise nn solidaarsusmaksu, meie kaja kallase valitsus hoidus aga selle kehtestamisest ja isegi arutamisest kui punasest kukest. huvitav küll MIKS?
* nn elektribörs, mis väidetavalt toimib laitmatult on üksjagu küsimusi tekitav, sest terve mõistus tõrgub uskumast, et kodus kalli tanklabensiiniga ja bensiinigeneraatoriga on odavam elektrit toota kui seda nn seinast tarbida ja osta nn börsihinnaga (diiselgeneraatoriga on kodus ise elektrit tootes elektri kW omahind bensiinigeneraatori omast pea 2-3x madalam, seega mõelge siinkohal, mis nn elektribörsil tegelikult toimub!). see on absurd lihtsalt! ja juba see fakt ütleb, et elektribörsiga manipuleeritakse teadlikult ja seda väikese grupi kasumi teenimise nimel ehk börs ei toimi. Eesti on suuteline end ise elektriga varustama ja seda soodsa ning mõistliku hinnaga ja valitsus PEAB oma riigi kodanikele ja ettevõtetele tagama odava elektrienergia ja seda on väga lihtsalt võimalik teha.
jne. jne.
Head inimesed! Tagumine aeg on asuda valitsuselt ja riigikogult nõudma tegevusi, mis meie kõigi heaolu tõstavad!
Eesti on võimalik muuta üsna lühikese ajaperioodiga üheks jõukamaks riigiks Euroopas ja selleks on vaja üle vaadata vaid maksud ja neid olulisel määral langetada ja võimalik, et osad isegi ära kaotada. Meie poodides jne võiks olla müügil niivõrd soodsad tooted, et ostma tullakse ka naaberriikidest, samuti tankima kütust jne.
Meenutan siinkohal kasvõi sotside poolt läbi viidud idiootsust, millega riigi majandusele olulist kahju tekitati, kui tõsteti Eestis alkoholiaktsiisi niivõrd, et inimestel oli jookide järgi odavam sõita Lätti, nii sõitsid sinna ka maksud… Seega, madalad maksud tagavad jõukuse nii kodanikele kui riigile!

Viimased uudised