Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Aasta alguses kogusid Eesti kohtute töötajad annetusi, et saata Ukrainasse kaks väikebussi. Esimene sõiduk on soomustatud ja maskeeritud ning asub Ukraina poole teele.

11. jaanuaril toimunud Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi visiit oli emotsionaalne meeldetuletus Ukraina kangelaslikkusest. Samal päeval algatasid Riigikohtu töötajad Eesti kohtute ülese annetuskampaania, et ehitada ja sisustada Ukraina jaoks soomustatud väikebuss.

Eesmärk oli raha kokku koguda 24. veebruariks. „Juba enne 24. veebruari oli selge, et ühe bussi raha on koos, aga kuna annetusi tuli nii palju, pikendasime annetuste kogumise aega, et saaksime Ukrainasse saata kaks väikebussi,” rääkis Riigikohtu direktor Üllar Kaljumäe. „Ukraina on üle kahe aasta agressioonile vastu pannud – meie aga ei unusta ja toetame,” sõnas Kaljumäe.

Teisipäeval, 23. aprillil kell 13 on kõik huvilised oodatud Riigikohtu ette, kust saadetakse teele esimene väikebuss ja koos sellega ka muud vajalikku (töökindad, kaitseprillid, universaalõlid jne). Buss läheb Ukrainas meditsiinipersonali käsutusse, et sellega lahinguväljalt haavatuid evakueerida.

Üritus kestab orienteeruvalt pool tundi. Muusikalise vahepalaga astub üles Svjata Vatra solist Ruslan Trochynskyi.

Sõiduki ehitas ümber ja soomustas Respo Haagised AS ning värvimaskeeringu tegid noored Tartu kunstnikud.

Viimased uudised