Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

28. augustist kuni 4. septembrini harjutavad Eesti õhuruumis, sealhulgas madallende tehes, Ämari lennubaasis teenivad Saksamaa ja Hispaania õhuväe piloodid hävituslennukitel Eurofighter Typhoon. Madallennud toimuvad madallennu aladel ning mitte madalamal kui 152 meetrit.

Madallennud toimuvad Ida-, Lõuna- ja Kesk-Eesti madallennu aladel mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) esmaspäevast kolmapäevani kell 11:00 kuni 16:00. Neljapäeval ja reedel lennatakse ajavahemikul 19:00 kuni 00:30 ja pühapäeval 10:30 kuni 12:00. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid siiski vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Muuhulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel Transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-ga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari lennubaasis ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Viimased uudised