Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogus läbis täna esimese lugemise otsuse eelnõu anda Euroopa Investeerimispangale (EIB) 10 miljoni eurone riigigarantii, mille abil jätkab pank Ukrainale ülesehitustöödeks vajalike laenude andmist.

„Sõda on olnud raske ja kurnav, Ukraina ise ei suuda oma vahenditega sõjategevuse tulemusi likvideerida. Siin ongi väga vajalik abi EIBlt ja teistelt sarnastelt asutustelt,” selgitas rahandusminister Mart Võrklaev.

„Laenuraha toel saab Ukraina hoida oma riiki käigus ja majanduse toimimas, see on ka vajalik tingimus, et sealsed inimesed saaksid võimalusel ja soovil jätkata elu oma riigis ja oma kodudes,” lisas Võrklaev.

Eestiga koos on juba 16 Euroopa Liidu riiki teavitanud, et nad panustavad Ukraina toetamiseks loodud fondi (EU4U fond) rahaliselt või garantiidega.

Sõja kestel on EIB aidanud Ukrainal 1,7 miljardi euro ulatuses parandada või taastada kriitilist infrastruktuuri. Fondist, mille maht on 400 miljonit eurot, on rahastuse heakskiidu saanud juba 1 projekt, kuid ootel on projekte 2 miljardi euro väärtuses.

Raha on suunatud ennekõike kriitilise infrastruktuuri – koolid, haiglad, energeetika, joogivesi ja kanalisatsioon, transport, digitaalne ja küberturvalisusega seotud võimekuse suurendamine –  ning erasektori toetamisesse.

Viimased uudised