Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: USA Kaitseministeerium

Kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantsler Kadi Silde ja USA kaitseministeeriumi rahvusvahelise kaitsekoostöö abikaitseminister Kathryn Wheelbarger allkirjastasid eile, 22. mail Washingtonis Eesti-USA julgeolekukoostöö plaani aastateks 2019-2024.

„Eesti ja USA tugevate liitlassuhete aluseks on olnud pikaajaline ja mitmekülgne kaitsealane koostöö, mida uue plaaniga taaskord kinnitame,“ sõnas kaitsepoliitika asekantsler Kadi Silde.

Kokkulepe hõlmab koostöö jätkamist võimearenduses, kaitsealases abis, küberkaitses, õppustes ja mitmetes muudes ühishuvi valdkondades. Eelseisval viiel aastal keskendub kahepoolne julgeolekukoostöö Eesti riigikaitse võimeplaneerimise ühe alusdokumendi – riigikaitse arengukava – eesmärkide saavutamisele.

Koostööraamistiku üks oluline eesmärk on toimida kaitseinvesteeringute kiirendina ning soodustada Balti riikide kaitsealaseid ühishankeid. Koostööplaani teine oluline sammas on Eesti ja USA koostöö küberkaitse võimearenduse valdkonnas. „Jätkame koos USA-ga ühiselt rahvusvaheliste küberkaitse õppuste läbiviimist,“ lisas Silde.

Koostöö nimetatud valdkondades tugevdab nii Eesti iseseisvat kaitset kui ka Läänemere piirkonna heidutust ja NATO liitlassuhteid. Sarnase kahepoolse koostöö plaani on USA allkirjastanud  ka Läti ja Leeduga.

Kommentaarid

Viimased uudised