Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseministeeriumi pilt.

Täna kohtusid kaitseministrid Jüri Luik ja Andriy Zagorodnyuk, et arutada edasist koostööd Ukraina kaitsevõime toetamisel ning allkirjastada ühisdeklaratsioon.

„Rõõm on tervitada Eestis vastuvisiidil olevat Ukraina kolleegi, kellega täna jätkasime oktoobris Kiievis alustatud arutelu kaitsekoostööst,“ sõnas Luik.

„Eesti praktiline abi Ukraina kaitsevõime edendamisele jätkub ning hõlmab mitmeid valdkondi, sealhulgas kogemuste vahetamist sõjaväemeditsiini ja rehabilitatsiooni valdkonnas ja küberkaitse tugevdamisel.
Täna allkirjastasime ka ühiste kavatsuste deklaratsiooni, et jagada Eesti kogemust territoriaalkaitse ülesehitamisel ja vabatahtlike kaasamisest sellesse,“ märkis kaitseminister.

Eesti eksperdid aitavad Kaitseliidu kogemusele tuginedes Ukrainal välja arendada kaasaegset territoriaalkaitse kontseptsiooni. Lisaks kahepoolsele tegevusele jätkab Eesti Ukraina toetamist panustades NATO ja Ukraina koostööformaatidesse.

Ministrid arutasid ka julgeolekuolukorda Ida-Ukrainas ja eelseisvat Normandia formaadi tippkohtumist.

„Toetame kindlalt Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust ning julgustame Ukrainat julgeolekuvaldkonna reformidega jätkama,“ kinnitas kaitseminister Luik.

Kaitseminister Luik külastas Kiievit käesoleva aasta oktoobris, kus kohtus riigi kaitseministri ning riigikaitse ja julgeoleku nõukogu uue sekretäriga, et arutada kaitsekoostööd ja kinnitada Eesti-Ukraina suhete head seisu. Eesti on kaitsekoostöö kaudu üks aktiivsemaid Ukraina toetajaid.

Kommentaarid

Viimased uudised