Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: kaitsevägi

Sel nädalal rajasid pea 150 Eesti ning Ühendkuningriigi kaitseväe pioneeri Klooga harjutusväljale jaosuurusele üksusele kindlustatud positsiooni, mida edaspidi kasutatakse jalaväeüksuste väljaõppes.

Kokku rajati pea saja meetri pikkune kaevikute, jooksukraavide ja killuvarjetega positsioon. Välikindlustust saab kasutada nii jalaväelaste taktikaliste oskuste kinnistamiseks kui ka motoriseeritud jalaväejao lahinglaskmiste tarbeks.

„Kõige parem motivaator meeste jaoks on reaalse tulemi nägemine ning teadmine, et nende kätetöö leiab kasutamist,” ütles harjutuse läbiviija leitnant Lauri Mäepalu. „Kui me alale tulime ning selle üles kaevasime, nägi see üsna kole välja. Kuid iga päeva lõpuks pilt muutus ning koos sellega muutus ka sõdurite meeleolu.“

Pioneeripatajoni ajateenija nooremseersant Kristjan Luuri sõnul on teenistuse ajal saadud teadmised ja oskused kasulikud ka tsiviilelus: „Lisaks sellele, et me teame kuidas saab palke omavahel siduda ja mis vahendeid kasutada toestusel, on meile tuttavaks saanud ka mootorsaed, labidad ja kirved. Nii et majapidamistöödel pioneerid hätta ei jää,“ ütles nooremseersant Luur.

Pühapäeval alanud välilaagris osalesid lisaks ajateenijatele ja tegevväelastele pioneeripataljonist ka pioneerieriala spetsialistid Tapal paiknevast liitlaste lahingugrupist.

1. jalaväebrigaadi pioneeripataljonis õpetatakse ajateenijaid demineerima, lõhkama ja miine käsitsema. Samuti õpivad pioneerid välikindlustamist, pioneeritehnika kasutamist ning tõkete ja sildade rajamist.

Rohkem pilte kaitseväe veebis: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58613

Viimased uudised