Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: kaitsevägi

Esmaspäeval algas Tartus kaitseväe ühendatud õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse suurharjutus Varblaserünnak 2018, millest võtab osa ligi 150 Eesti ning Taani kaitseväelast ja meedikut.

„Õppuse eesmärgiks on erineva tasandi meditsiiniüksuste koostöö harjutamine ja kuna meil on ka taanlased kohal, siis rahvusvahelise koostöö harjutamine,” ütles harjutuse üldjuht major Indrek Olveti. „Koostöö liigub kindlasti paremuse poole, võrreldes eilsega on täna oluliselt parem just kannatanute üleandmine, nende vastuvõtmine ja omavaheline suhtlemine.“

Meditsiiniüksuste koostööharjutusel testitakse traumameeskondade tegutsemist tuvastamaks võimalikke puudujääke väljaõppes, harjutatakse erineva tasandi meditsiiniüksuste vahelist koostööd, rahvusvahelist koostööd ning haavatute evakuatsiooni koordineerimist.

Harjutusel, millega valmistutakse suurõppuseks Siil 2018, osaleb ligi 150 tegevväelast, reservväelast ja ajateenijat kaitseväe ühendatud õppeasutustest, Kuperjanovi jalaväepataljonist, Viru jalaväepataljonist ja 1. jalaväebrigaadi tagalapataljonist ning Taani kaitseväest. Õppus lõppeb neljapäeval.

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülesanne on kaitseväelaste, reservmeedikute ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiini õppe läbiviimine. Eesmärk on võimalikult kaasaegne, praktilise suunitlusega ning ühtlustatud väljaõpe tsiviilmeditsiinis harva esinevate kriiside ja vigastuste lahendamiseks.

Galeriis on kaitseväe fotod.

Viimased uudised