Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseministeeriumi pilt.

Kaitseminister Jüri Luik arutas täna videosilla vahendusel Poola kaitseminister Mariusz Blaszczakiga Covid-19 mõjusid kaitsevaldkonnale ning juunis toimuva NATO kaitseministrite kohtumise teemasid. Minister Luik tänas Poolat nende panuse eest Balti õhuturbemissioonil.

Mõlemad ministrid rõhutasid, et vaatamata viiruse levikule ei ole meie julgeolekuohud muutunud, mistõttu on vaja tagada NATO heidutushoiaku tugevus ning jätkata tööd NATO vägede valmisoleku suurendamisel.

„Viiruse levik ei ole meie geopoliitilist asukohta ega julgeolekuohte muutnud, mistõttu ei saa teha järeleandmisi kaitsekulutustes, mis Euroopas alles viimastel aastatel tõusule pöörasid ning oluline on nende säilitamine absoluutväärtuses,“ ütles kaitseminister Luik, kelle sõnul on oluline, et NATO riikide investeeringud kaitsesse ei langeks kriisi tagajärjel.

Samuti arutasid kaitseministrid senist kaitsekoostööd Eesti ja Poola vahel. Kaitseminister Luik tänas Poolat nende panuse eest Balti õhuturbemissioonil, mille käigus Poola F-16 hävitajad teostasid jaanuarist aprilli lõpuni oma esimest rotatsiooni Ämari lennubaasist. Leedus asuvast Šiauliai lennubaasist on Poola Balti õhuturbemissiooni läbi viinud seitsmel korral. „Poola on Eesti jaoks oluline liitlane, kes jagab meiega ühist julgeolekupilti ja panustab aktiivselt NATO heidutus- ja kaitsevõimesse,“ lisas Luik.

Eestil on Poolaga tõhus kaitsekoostöö, lisaks Poola panusele Balti õhuturbemissioonil ja Eestis asuva NATO küberkaitsekoostöö keskuses osaleb Poola ka Balti kaitsekolledžis ning Tallinnas asuvas NATO staabielemendis. Lisaks on Poola ja Eesti kaitseväelased teeninud koos välisoperatsioonidel Afganistanis ja Iraagis. Varasemalt on Poola aktiivselt osalenud ka Eesti kaitseväe suurõppustel Siil ja Kevadtorm.

Viimased uudised