Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti ettevõtja postitas sotsiaalmeediasse kirjelduse, kuidas ta oleks äärepealt telefonipettuse ohvriks langenud ja tunnistas, et petised on väga osavad.

Juhtumi kirjeldus on järgmine:

Eile keset koosolekku helises mu telefon. Ekraanil säras vōōras Tallinna number. Mōtlesin, kas võtan kōne vastu vōi mitte, lõpuks otsustasin vastata ja tutvustasin ennast nagu tavaliselt: „Roman”, mille peale vastas vene keelt kōnelev meesterahvas, et ta helistab SEB pangast ning ilma pikema sissejuhatuseta küsis, millal ma viimati oma internetipangas käisin.

Ei mäleta, vastasin. Kas te täna olete internetipangas käinud, oli järgmine küsimus, millele vastasin eitavalt. Seejärel seletas meeshääl mulle, et minu kontol on keegi täna käinud ja keele valiku vene keelseks muutnud ning on tahetud ka muid seadeid muuta. Asi tundus kahtlane, aga enne, kui midagi vastata jōudsin, jätkas hääl telefonis info urgitsemist.

Jârgmine küsimus oli, et mis süsteemiga te internetipanka sisenete. Sel hetkel lõi mul tuluke põlema, aga jōudsin siiski veel inertsist vastata, et mobiil ID-ga. Peale seda, kui olin selle välja öelnud, oli asi minu jaoks selge. Tegu on petistega.

Ütlesin, et ma helistan ise panka ja uurin, millega tegu, mille peale hääl telefonis ütles, et eks helista ja sellega meie kōne lōppes.

Oli ilmselge, et tegu oli petturitega, kuid et selles veenduda, tegin kōne SEB klienditoele, kust kinnitati, et pangast pole keegi mulle helistanud ja et number, millelt kōne tehti, ei kuulu neile.

Nii, et olge ettevaatlikud, petised tegutsevad väga osavalt. Seda rääkis ka üks tuttav, kes samalaadse kōne eile sai. Temaga suhtles naisterahvas, kes rääkis Eesti keelt.

Kui keegi tahab teie panga andmetest midagi rääkida, siis suure tōenäosusega on tegu pättidega, kes hoopis teie konto tühjaks teha soovivad.

Nii et olge valvel, teie tagastatud pensionisambast ihkavad oma osa ampsata ka petised. Igaks juhuks jagan ka numbrit, kust petukōne tehti, kuigi kui sinna helistada, ütleb automaatvastaja, et valitud number ei ole kasutusel. Number on 61620775.

Viimased uudised