Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Jako Arula Golf 1 Cabriolet. Foto: erakogu

Volkswageni 85. sünnipäeva puhul korraldatud Eesti erilisimate Volkswagenite konkursil kogus enim hääli tartlase Jako Arula lumivalge 1989. aasta Golf 1 Cabriolet.

Eestis registreeritud 950 000 sõidukist moodustavad kõige suurema osa ehk 118 056 just Volkswagenid. Konkursi eesmärk oli näidata, et Eestis on sadu eriliste lugudega Volkswageneid, mis on nende omanike jaoks tähendusrikkad.

Napilt teiseks jäi Väätsalt pärit Johannes Martin Saare 1990. aasta Golf 2 ja kolmandaks tartlase Anvar Davõdovi 1968. aasta T2 Westfalia Camper.

„Eestis registreeritud 950 000 sõidukist moodustavad kõige suurema osa ehk 118 056 just Volkswagenid. Pole üllatav, et enim hääli kogusid just Golfid – Golf on läbi aegade olnud üks populaarsemaid Volkswageni mudeleid, moodustades 22% kõigist Eestis registreeritud Volkswagenitest,” ütles Volkswageni autode maaletooja Moller Baltic Impordi Eesti piirkonna müügijuht Kristjan Salak. „Jako lugu on ilmekas näide sellest, kuidas ühele automargile on jäädud truuks mitmete põlvkondade vältel – sellega seostuvad pere jaoks olulised sündmused, sellega sõitmine pakub alati head emotsiooni, see on töökindel ja alati usaldusväärne. Julgen väita, et Volkswagen on Eestis tõeline rahvaauto!”

Jako Arula sõnul on Volkswagenid olnud praktiliselt ta hingeautod – vanaisal oli Passat, pere esimene välismaa auto oli pruun Golf 1 ning pärast neid veel mõned Passatid. Valge Golf 1 Cabrioleti saamislugu oli järgmine: viis aastat tagasi reisis Jako parajasti Tenerifel, kui märkas peretuttavate Hollandist toodud 1989. aasta Golf 1 Cabrioleti kuulutust. „Ilm oli soe. Kujutasin ette, kuidas katus maas suve naudin. Järgmisel päeval rentisime igas juhuks ühe katuseta auto, et ikka kontrollida sobivust selle Eesti talves ootava ja edevalt valge Golf Cabrioga. Sobisime hästi,” kinnitab Jako, kellel on oma autoga ka täpselt sama sünniaasta.  Katuseta sõitmine pidi küll lume sulamist ootama, aga esimene emotsioon uuest autost on tal siiani meeles. „See oli esimesest hetkest lõbus auto, mis toob alati naeratuse näole ja teeb tuju heaks. Üdini positiivne ja kiire nagu kart.”

Maikuus ronisid termomeetrinäidud lõpuks päikese käes neljateistkümne plusskraadini, ent tuulekülm oli siiski halastamatult nullis. Sellegipoolest pani Jako koos sõpradega talvejoped selga, võtsid katuse maha ning suundusid nautima vabaduse tunnet, mida uus auto ja pagasiruumis tümpsuv subwoofer pakkusid. „Kuigi Golf, vahest ka hellitavalt Kaabrio saadab meie pere toredamaid väljasõite, siis kõige erilisem oli kindlasti minu õe pulm eelmisel suvel. Valge Kaabrio vaikse plörina saatel õunapuu alleele keeramas. Ainiti selle hetke nimel tasus see auto osta,” rõõmustab Jako. Tema jäägitust truudusest Volkswagenite vastu räägib ka see, et mehe igapäevane sõiduauto on samuti valge Golf. Küll aga mõnikümmend aastat noorem.

Eelmisel aastal 85. aastat sünnipäeva tähistanud Volkswagen kutsus inimesi üles teada andma enda või sõbra, tuttava erilistest Volkswagenitest või erilistest lugudest, mis seob neid Volkswageniga. Konkursile laekus ligi 300 pilti ja lugu üle Eesti pea kõigist maakondadest, millega saab tutvuda lehel https://volkswagenbaltic.eu/minuvolkswagen/. Neist kümme seast valisid inimesed Volkswagen Eesti FB lehel oma lemmiku.

Viimased uudised