Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

pagulastesse

Eesti elanike üldine suhtumine migratsiooni ja pagulastesse on aasta jooksul oluliselt paranenud, selgus riigikantselei poolt tellitud ja Kantar Emori poolt läbi viidud avaliku arvamuse uuringust.

Kokku 75 protsenti uuringus osalenutest arvab, et inimestel on õigus vabalt rännata. 2015. aasta juunis oli arvas sama 63 protsenti vastanutest. Hädas olevate inimeste vastu võtmise poolt on 56 protsenti vastajatest, eelmisel aastal pooldas hädas olijate vastu võtmist 43 protsenti.

Pagulastesse suhtub ülikriitiliselt 30 protsenti elanikest, eelmisel aastal oli sama number peaaegu 40 protsenti.

„Hoiakute pehmenemise ja kriitilisuse vähenemise põhjus on tõenäoliselt teema emotsionaalsuse vähenemine ning asjaolu, et rändekriisi meedias enam väga ei kajastata,” ütles Kantar Emori uuringuekspert Aivar Voog. „Teema järsk üleskerkimine eelmise aasta suvel tekitas Eesti elanikes emotsionaalse šoki ja sellega seotult võimendusid ka igasugused hirmud.”

Pagulaste vastuvõtmisega seotud hoiakud ei ole võrreldes eelmise aastaga muutunud. Üle 90 protsendi vastajatest peab oluliseks pagulaste tööle asumist ja maksude maksmist. Lisaks peaksid pagulased võtma omaks Eesti kultuurinormid, austama siinseid seadusi ja õppima selgeks Eesti keele. Ühel meelel ollakse ka selles osas, et Eesti ei tohiks vastu võtta parema elu otsijaid, vaid ainult sõja ja tagakiusamise ohvreid.

Lõunaeestlane

Viimased uudised