Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Eesti ettevõte Milrem Robotics ja Euroopa Komisjon allkirjastasid lepingu, mille alusel asub Eesti riik juhtima seitsme Euroopa Liidu liikmesriigiga 32,6 miljoni euro suurust iMUGS (Integrated Modular Unmanned Ground System) projekti, mille eesmärgiks on arendada välja Euroopa mehitamata maismaasüsteemi standardlahendus.

„Eesti jaoks on seda projekti juhtida suur au, ent samas lasub riigil ka suur vastutus, kuna tegemist on erakordse ja enneolematult suuremahulise projektiga. Meie eesmärgiks on lisaks antud projekti edukale elluviimisele tuleviku kasvulava loomine edasistele arendusprojektidele,“ ütles Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse iMUGS projektijuht Martin Jõesaar.

„iMUGS on väga hea näide Euroopa riikidevahelisest koostööst: seitse riiki on kokku leppinud ühised nõuded tulevikutehnoloogiale ning omavad ühist plaani, kuidas seda tehnoloogiat rakendama peab. iMUGSi raames loodav süsteem suurendab kindlasti Euroopa riikide kaitsevõimet ning saab olema rakendatav ka mujal maailmas,“ sõnas Milrem Robotics’i juhatuse esimees Kuldar Väärsi.

Projekti aluseks on Milrem Robotics’i loodud mehitamata maismaasõiduk THeMIS (Tracked Hybrid Modular Infantry System).  Euroopa ühtse standardiseeritud mehitamata maismaasüsteemi arendamise eesmärgid ja tehnilise lahenduse nõuded on lepitud kokku seitsme Euroopa Liidu riigi poolt:  Eesti juhtpartneri rollis, Belgia, Hispaania, Läti, Prantsusmaa, Saksamaa ja Soome. Mainitud riigid rahastavad projekti 2 miljoni euro ulatuses ning kogu ülejäänud rahastus tuleb Euroopa kaitsetööstuse arendamise programmist (European Defence Industrial Development Programme ehk EDIDP).

Mehitamata maismaasüsteemide Euroopa turumaht kasvab järgneva 10-15 aasta jooksul rohkem kui miljardi euroni, kuna Euroopa riigid vajavad selle aja jooksul tuhandeid uusi sõjalisi süsteeme. iMUGS projekti raames loodav mehitamata maismaasõidukisüsteem lähtub Euroopa vajadustest ja nõuetest, mis tagab Euroopa sõjatööstuse turul märkimisväärse konkurentsieelise.

iMUGSi konsortsiumi liikmed on lisaks Milrem Robotics’ile samuti Eesti ettevõte GT Cyber Technologies, Safran Electronics & Defense, NEXTER Systems, Krauss-Maffei Wegmann, Diehl Defence, Bittium Wireless, Insta DefSec, (Un)Manned, dotOcean, Latvijas Mobilais Telefons, GMV Aerospace & Defence ja Belgia Kuninglik Sõjaväeakadeemia.

Eesti ettevõtetest osalevad antud projektis veel ka DefSecIntel Solutions OÜ, Threod Systems OÜ , Rantelon OÜ ning teadus- ja arendusasutustest Kaitseväe Akadeemia.

Viimased uudised