Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Aasta ohvitser

Kaitseväe aasta ohvitseri tiitli ja kaasneva 3200 euro suuruse preemia saab tänavu 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Eero Rebo ning aasta allohvitseriks nimetatakse Viru jalaväepataljoni veebel Mihkel Paalo.

Preemiat välja andva Riigikaitse Edendamise sihtasutuse nõukogu esimehe Toomas Lumani sõnul antakse aunimetus sel aastal välja juba kümnendat korda.

„See on konkreetne koostöö meie ühtsete väärtuste hoidmise nimel. Lisaks on mul heameel, et kõik senised aasta ohvitseri ja allohvitseri peapreemiaga tunnustatud on jätkuvalt aktiivselt teenistuses, näitavad paljudele eeskuju ning innustavad igapäevaselt kolleege preemia poole püüdlema,” ütles Luman.

Aasta ohvitseri aunimetuse saav kolonel Eero Rebo sõnul antakse tiitel küll nimeliselt ühele kaitseväelasele, kuid iga edu taga peitub eelkõige sujuv meeskonnatöö. „Ükski ülem ei saa olla edukas ilma teda toetava professionaalse meeskonnata. Seega on aasta ohvitseri tiitel tunnustus kogu 2. jalaväebrigaadile,” ütles Rebo.

Mullu septembrist 2. jalaväebrigaadi juhtiv kolonel Rebo teenib kaitseväes alates 1993. aastast. Ta on olnud Kuperjanovi üksikjalaväepataljoni ülem aastatel 2004-2007. Samuti on ta teeninud peastaabi ülema asetäitjana ning osalenud rahutagamismissioonil Bosnia ja Hertsegoviinas.

Ohvitseri ergutuspreemiad pälvisid major Anneli Liister, kapten Kaido Kivistik, leitnant Toomas Rein ja nooremleitnant Veli-Juhan Veiman. Allohvitseri ergutuspreemia said vanemveebel Aleksander Räst, vanemveebel Taavi Heinsoo, nooremveebel Kirsti Paavel ja nooremveebel Tom Schneider.

Lõunaeestlane

Viimased uudised