Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

e-apteeker Aleksandr Sei. Foto: Südameapteek

Aleksandr Sei (28) oleks väga vabalt võinud saada tipp-ujujaks. Selle asemel otsustas ta õe eeskujul õppida proviisoriks ja just tema juhtimisel avas hiljuti oma virtuaaluksed Südameapteegi  e-apteek. E-apteeker on aga lihast ja luust inimene, kes klientidele kõikjal üle Eesti proviisorina nõu annab.

Kui Aleksandr Tartu Ülikooli proviisoriõppesse astus, oli tema õde juba sama eriala lõpetamas. Just nii võiks alustada tagasivaadet Aleksandri proviisoriks saamise loole, kuna noore mehe õde oli inimene, kes teda erialavalikul palju mõjutas. „Mulle meeldisid koolis keemia ja bioloogia õppeained ning mul on olnud alati huvi inimese ülesehituse vastu,“ räägib Aleksandr ja lisab: „muidugi oli suur mõjutaja mu õde, kes lõpetas ülikooli samal aastal, mil mina teaduskonda sisse astusin. Temalt sain ma kindlasti palju motivatsiooni proviisori elukutset õppima minna.“

Tartu Ülikooli proviisoriõppesse astus Aleksandriga koos 45 inimest, kellest poisse vaid viis. „20 lõpetaja hulgas oli vaid 3 noormeest. Sõelaks sai tugev keemia, mis meid hirmutas ja valitud erialas nii mõnegi kahtlema pani,“ meenutab Aleksandr esimest Tartu aastat.

Vahepeatus Austraalias

Tartu Ülikooli diplom taskus, läks Aleksandr apteeki tööle, seda ajal, kui apteegiteenust veel internetis ei olnud ning tahe maailma näha sai järjest olulisemaks. Nii sündis otsus oma tulevase abikaasaga Austraaliasse reisima minna. “Olime teisel pool maakera kokku pool aastat. Läksime Aasia kaudu ja olime esmalt 3 nädalat Tais. Sealt edasi lendasime Austraaliasse ja tegime farmis tööd. Kui oli aeg tagasi tulla, tegime vahepeatuse veel ka Balil,“ räägib Aleksandr oma maailma avastamise etapist elus. Tagasi kodus, hakkas mees tööd otsima ja peagi pakuti talle e-apteekri kohta tänaseks juba endises töökohas Apothekas.

Süda on õiges kohas!

Südameapteeki jõudis Aleksandr läbi südame. Ehk kursaõest abikaasa töötas just Südameapteegis. „Kui läksin Apothekasse tööle, oli kõik uus ja tempo kiire. Mõtlesin, et mul ei ole midagi puudu, sest olin kõige põneva sees.  Siis aga hakkasin mõtlema, et see, mida Südameapteek mulle pakub, on midagi hoopis teistsugust. Siin on mul võimalus ehitada midagi täiesti nullist ja vägev hasart tuli jälle sisse,“ vaatab Aleksandr tagasi põhjustele, mis mõjutasid teda Südameapteegiga liituma. „Seal ma olekski lihtsalt e-apteekriks jäänud, aga siin saan osaleda arenduses ja e-apteegi loomises. Nii see läks. Teooria oli Südameapteegis juba olemas, aga praktikasse panek vajas igapäevast tööd. Sain siin oma teadmisi päris elus rakendada,“ tutvustab Aleksandr Südameapteegi e-apteegi turule tulekut. Südameapteegis on spetsiaalselt apteekrite jaoks loodud motivatsioonipakett, mis koosneb läbimõeldud talendijuhtimise süsteemist Karjääripuu, koolitusprogrammist Pharma Akadeemia ja tervisepaketist Ole Terve. Talendiprogrammi alusel leiab iga apteeker oma erialase tee Südameapteegis, kus arvestatakse tema annet ja huve.

Apteegiteenus ja IT

Aleksandril on suur huvi IT-vastu ja seetõttu on ta läbinud ka Tartu Ülikooli avatud kursused programmeerimise alal. „E-apteegi loomine on väga suur väljakutse. Arendus on nii etteaimamatu. Kunagi ei tea, mis juhtub või mis probleem esile kerkib. Pidevalt tuleb süsteeme arendada ja lahendusi otsida, kogu see protsess on uus,“ räägib Aleksandr traditsioonilise apteegi ja IT omavahelisest seosest. Uue ameti puhul on ka töökeskkond uus. „Ma pole varem kontoris olnud,“ muigab Aleksandr. Seetõttu tõstab temas veidi pead ka igatsus päris apteegi vastu. Selle leevendamiseks on e-apteeker Aleksander andnud nõusoleku apteegivõrgus abis käia ja vajadusel kolleege asendada.

Missiooniga amet

Aleksandr teab, et e-apteek võimaldab olla oma klientide jaoks olemas igal pool ja igal ajal:

„Meie e-apteek on vajalik näiteks selleks, et ka maapiirkondades elavad inimesed saaksid parema ligipääsu apteegile. Kuna kliendid on internetis, oleme seal nende jaoks olemas ka meie.“

„E-apteegis pakume patsiendile samamoodi tervishoiu teenust. Lihtsalt see, kuidas see välja näeb, on erinev. Kui inimene tahab osta ravimit, retseptiravimit või lihtsalt konsulteerida. Selleks peab end sisse logima.  Teisel pool arvutiekraani pakub talle sobivaid ravimeid ja tervisenõu e-apteeker. Täpselt samamoodi nagu apteegis, aga see toimub reaalajas ja internetis,“ tutvustab Aleksandr suure entusiasmiga e-apteegi kontseptsiooni.

Mehe sõnul on üks põhjuseid, miks patsiendid e-apteeki eelistada võiksid, näiteks privaatsus. „Mõne inimese jaoks tekitab ebamugavust apteegist rasedustesti või SOS-pilli ostmine. E-keskkonnas saab seda teha delikaatselt,“ sõnab Aleksandr.

Ole terve!

Kui Aleksandr parajasti Südameapteegi e-apteeki ei arenda, võib ta leida spordirajalt.

„Viimasel ajal mängin üha enam disc-golfi. Kui on vaba õhtu ja õues veel valge, on väga mõnus paariks tunniks minna mängima. See võtab päris palju aega, käid looduses ja loobid ketast,“ tutvustab ta oma meelistegevust. Kui võimalust, mängib spordisõber ka jalgpalli, käib jõusaalis ja sõidab jalgrattaga. Iga apteeker teab, et ise annab oma tervise jaoks palju ära teha. See on meie igapäevane töö klientidega, kuid kehtib ka apteekrite kohta.

Kui pärida Aleksandrilt tema parimate iseloomustomaduste kohta, on vastus kiire tulema.

„Järjepidevus,“ ütleb ta. „Kui ma midagi teen, ei lõpeta ma enne, kui see on sada protsenti tehtud. See võib-olla tuleneb ehk ujumisest, millega 11-nda klassini aktiivselt tegelesin,“ räägib Aleksandr veel ühest spordipisikust.

Ujumine ja tema perekonnanimi tekitavad aga koheselt võimaliku seose kunagise tipp-ujuja Indrek Seiga. „Hea küsimus, seda pole mult kunagi varem küsitud,“ hakkab Aleksandr naerma. „Aga tegelikult vahetasin ma nime, võtsin naise nime. Leppisime abikaasaga kokku, et võtan abiellumise järgselt tema nime,“ avab Aleksandr perekonnanime saladuse. Eesti meistrivõistlustelt medaleid noppinud mehe meelis-distants oli 100-meetrit vabalt. „50-meetrit liblikat on ka päris hea. 100 liblikat on juba natuke keerulisem, 200 oli juba õudus, kuigi pidime ka seda tegema,“ meenutab Aleksandr.

„Ujumine on selline sport, et sa pead selle ära tegema, mis treener ütleb. Viilimise võimalust pole. Olen käinud kümnetel Eesti meistrivõistlustel, aga lõpuks pidin keskenduma õppimisele. Võistlusspordina ujuda ja õppida samal ajal pole võimalik,“ selgitab mees.  Kui tavaliselt alustatakse ujumisega 4- või 5-aastaselt, jõudis Aleksandr selle spordiala juurde suhteliselt hilja, alles kümneselt. Enne harrastas mees kergejõustikku. „Sport hoiab erksana, puhastab aju ja annab tööl ka väga palju juurde. Inimesel, kes sporti teeb, on rohkem energiat, et eesmärkideni jõuda,“ pajatab ta ning lisas, et talle meeldib Südameapteegi Ole terve! töötaja tervisepakett, mis annab täna unikaalse võimaluse valida viis, mis aitab terve püsida, olgu selleks spordikompensatsioon, tervisekindlustus või mõlemad, mis katab hambaravist taastusravini. “Apteekritena teame, et inimene saab ise oma tervise heaks palju ära teha,” tõdeb Aleksandr.

E-apteeker on veendunud, et viie aasta pärast teeb ta sama tööd. „Tead, mulle nii meeldib Südameapteek,“ on Aleksandr vahetult aus. „See, mida ma teen, on uskumatult lahe ja põnev. E-apteek on suur osa sellest, mida ma tahan edasi arendada. See, kus me praegu oleme, on alles algus. Tahan sellega tegeleda ja mulle väga meeldib kogu see atmosfäär ja meie inimesed. Tahaksingi olla tugev lüli ja tugi Südameapteegis,“ võtab ta kokku lähiaastate plaanid.

Viimased uudised