Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Danpoweri katlamaja Võrus. Foto: erakogu

Võru kaugkütteettevõte Danpower Eesti AS langetab alates 1. maist 2018 Võrus kaugkütte hinda seniselt 55,27 EUR/MWh-lt 54,53 EUR/MWh-ni, millele lisandub käibemaks. Soojusenergia hind alaneb tänu efektiivsemale tootmisele ning kaugküttevõrgu laienemisele.

Danpower Eesti juhatuse liige Kairi Wolff selgitas, et alates 2012. aastast, mil Danpower alustas Võrus teenuse osutamist, on ettevõte investeerinud Võru kaugküttevõrkku 4,5 miljonit eurot.

„Viie aasta suurimad investeeringud on olnud 1,3 miljonit eurot maksma läinud Võrusoo katlamaja renoveerimine, mis on aidanud suurendada katlamaja efektiivsust ligi 10 protsendi võrra, ning ka Võru kaugküttevõrgu laiendamine investeeringumahuga ligi 1,2 miljonit eurot,” selgitas Wolff.

Võru soojatootmine põhineb 97 protsendi ulatuses biomassil – hakkepuidul. Möödunud aasta vihmased ilmad viisid alla toormaterjali kvaliteedi ning kuna toormaterjali kättesaamine metsast oli raskendatud, siis ka hakkepuidu hind tõusis.

„Oleme pidanud sama energia kättesaamiseks suurendama kütuse kogust, kuid ometigi on meie katlamajade energiatõhusam soojatootmine taganud kaugküttevõrgu kõrge tõhususe ning tänu uutele suurtele soojusvõrguga liitujatele saame lõpphinda sel aastal alandada,” selgitas Wolff.

Danpower Eesti kaugküttevõrguga liitus möödunud aastal muuhulgas Kaitseväe Taara linnak – selle projekti raames ühendati Võru kesklinna võrguga ka muidu amortiseerunud katlamajaga Laane võrk. Teiseks suuremaks liitujaks oli mööblitootja AS Wermo, kes otsustas kaugkütte kasuks tänu aastaringsele tarnekindlusele. Lisaks neile liitus 2017. aastal Võru soojusvõrguga kuus väiksemat hoonet.

Kairi Wolffi sõnul jätkab Danpower Võru kaugküttevõrgu arendamisega, investeerides sel aastal 1,2 miljonit eurot efektiivsesse tootmisesse ning võrgu laiendamisse.

„Planeeritud tööde hulgas on näiteks Võrusoo katlamaja hakkpuidukatelde juurde suitsugaaside kondensaatori paigaldamine, mis võimaldab muidu keskkonda kadunud soojust suunata soojusvõrku,” nentis Wolff. „Seadmes kondenseeritakse veeaur ning kasutatakse ära faasimuutusest tulev energia. Lisaks puhastab seade suitsugaase tolmust ehk Võru kaugküte muutub seeläbi veelgi keskkonnasõbralikumaks ning tõhusamaks.”

Wolff lisas, et lisaks pikendatakse soojavõrku Vilja ja Tartu tänavatel kuni Võru vallamajani, mis samuti sel aastal kaugkütet tarbima hakkab. Suve teises pooles liidetakse Võru soojavõrguga Räpina maantee uusarendused ja sealsed kauplused.

Viimased uudised